Pisimmät ja lyhyimmät kilpailut

Pisimmät kilpailut

OsakilpailuRataVuosiMatka
Ranskan GPReims1951601,755 km
Belgian GPSpa19511956508,320 km
Belgian GPSpa1960507,600 km
Ranskan GPReims19541956506,422 km
Espanjan GPPedralbes1954505,280 km
Italian GPMonza19501954504,000 km
Ranskan GPRouen1957503,734 km
Saksan GPNürburgring19541957501,820 km
Ranskan GPReims1953500,820 km
Italian GPMonza1957500,250 km
Ranskan GPReims1950500,160 km
OsakilpailuRataVuosiAika
Kanadan GP [1]Montreal20114.04.39,537
Saksan GPNürburgring19543.45.45,8
Saksan GPNürburgring19563.38.43,7
Saksan GPNürburgring19573.30.38,3
Saksan GPNürburgring19513.23.03,3
Ranskan GPReims19513.22.11,0
Espanjan GPPedralbes19543.13.52,1
Monacon GPMonaco19503.13.18,7
Monacon GPMonaco19573.10.12,8
Ranskan GPRouen19573.07.46,4
Britannian GPAintree19553.07.21,2
Britannian GPAintree19573.06.37,8
Saksan GPNürburgring19523.06.13,3
Belgian GPSpa19523.03.46,3
Saksan GPNürburgring19533.02.25,0
Sveitsin GPBremgarten19523.01.46,1
Sveitsin GPBremgarten19533.01.34,40
Argentiinan GPBuenos Aires19533.01.04,6
Brasilian GP [2]Interlagos20163.01.01,335
Argentiinan GPBuenos Aires19573.00.55,9
Argentiinan GPBuenos Aires19543.00.55,8
Argentiinan GPBuenos Aires19553.00.38,6
Sveitsin GPBremgarten19543.00.34,5
Monacon GPMonaco19563.00.32,9
Argentiinan GPBuenos Aires19563.00.03,7
Ranskan GPRouen19523.00.00,0
[1] Virallisessa loppuajassa on mukana myös se aika, kun kilpailu oli keskeytettynä. Todellisuudessa radalla ajettiin vain noin kaksi tuntia.
[2] Virallisessa loppuajassa on mukana myös se aika, kun kilpailu oli keskeytettynä. Todellisuudessa radalla ajettiin vain noin kaksi tuntia.

Lyhyimmät kilpailut

OsakilpailuRataVuosiMatka
Australian GPAdelaide199152,920 km
Monacon GPMonaco1984102,672 km
Espanjan GPMontjuich1975109,910 km
Itävallan GPÖsterreichring1975171,419 km
Malesian GPSepang2009171,833 km
Monacon GPMonaco1997208,754 km
Belgian GPZolder1981230,148 km
Italian GPMonza1978232,000 km
Brasilian GPInterlagos2003232,656 km
Kanadan GPMontreal1997238,734 km
Yhdysvaltain GP *Detroit1983241,380 km
Länsi-Yhdysvaltain GP *Long Beach1983245,625 km
Monacon GPMonaco1975245,850 km
Monacon GPMonaco1978248,400 km
Itä-Yhdysvaltain GP *Detroit1982248,744 km
Monacon GPMonaco1996249,600 km
OsakilpailuRataVuosiAika
Australian GPAdelaide199124.34,889
Espanjan GPMontjuich197542.53,7
Malesian GPSepang200955.30,622
Itävallan GPÖsterreichring197557.56,69
Monacon GPMonaco19841.01.07,740
Italian GPMonza19781.07.04,54
Belgian GP [1]Spa20011.08.05,002
Italian GP *Monza20031.14.19,838
Italian GP *Monza20051.14.28,659
Italian GP *Monza19871.14.47,707
Italian GP *Monza20061.14.51,975
Italian GP *Monza20041.15.18,448
Italian GP *Monza20191.15.26,665
Italian GP *Monza20171.15.32,312
Italian GP *Monza20021.16.19,982
Italian GP *Monza20091.16.21,706
Italian GP *Monza20101.16.24,572
Belgian GPZolder19811.16.31,61
Italian GP *Monza20181.16.54,484
Italian GP *Monza20011.16.58,493
[1] Virallisessa loppuajassa ei ole mukana viiden kierroksen mittaisen ensimmäisen lähdön aikaa, joka tekisi noin kymmenen minuuttia lisää.
* täysimittainen kilpailu

F1-ruutu / Tilastot