| 2020 |

Kuljettajien sijoitukset 2021

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1 ja yksi piste nopeimmasta kierroksesta, jos sijoitus on kymmenen joukossa. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRNEMROPORESPMONAZEFRASTEAUTGBRHUNBELNEDITARUSTUR
Max Verstappen2122118'111K911K22262,5
Lewis Hamilton12117152241232K15256,5
Valtteri Bottas3K33K124323K123351177
Lando Norris4358355534K1410277145
Sergio Pérez511454134616K198593135
Carlos Sainz8511728116563107638116,5
Charles Leclerc6464v416782K854154116
Daniel Ricciardo76961296137511411141395
Pierre Gasly17'71010637K911564K13674
Fernando AlonsoK10817136891074116861658
Esteban Ocon139799K1414K917910141046
Sebastian Vettel1515'13135291217'KH51312121835
Lance Stroll10814118K108138K2012711926
Yuki Tsunoda91215K16713101210615Kv171418
George Russell14K16141417'12K11128217'9101516
Nicholas Latifi18'K181615161817161479161119'177
Kimi Räikkönen1113K1211101711151510188126
Antonio Giovinazzi121412151011151514131313141316111
 
Mick Schumacher1616171818131916181812161815K190
Robert Kubica15140
Nikita MazepinK171919171420181917K17KK18200
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRNEMROPORESPMONAZEFRASTEAUTGBRHUNBELNEDITARUSTUR
Max Verstappen133223111131112022,88
Lewis Hamilton212172224213244113,13
Valtteri Bottas381331035532133191616,13
Charles Leclerc4484117712479551936,25
Lando Norris7779598325615133176,69
Pierre Gasly559126466611564201147,50
Sergio Pérez11248964432047208867,75
Carlos Sainz811564551210101511662198,44
Daniel Ricciardo66167121310131361141025209,63
Fernando Alonso9151310178981479129106510,06
Esteban Ocon16965111211171798881291210,63
Sebastian Vettel2013101381112141181051511101011,31
George Russell1512111515151410812172111431311,69
Lance Stroll10101711131919991412191297812,38
Antonio Giovinazzi12171214102013151515141477171613,63
Yuki Tsunoda1320141616720117161616141512913,88
Kimi Räikkönen141615171414171816131320131715,50
Nicholas Latifi1714181918161616181718101913181516,38
Robert Kubica161716,50
Mick Schumacher1818191820171519191820171718141417,56
Nikita Mazepin1919202019181820201919181816151818,50

F1-ruutu / Kausi 2021