Menestyneimpiä kuljettajia

Taulukossa ovat kaikki kuljettajat, jotka ovat saavuttaneet maailmanmestaruuden, 5 voittoa, 5 paalupaikkaa tai 5 nopeinta kierrosta.

KuljettajaKansallisuusKisatVoitotPalk.PaalutEturivitNop.Joht.MM:t
Michael SchumacherSaksa3089115568116775 0947
Lewis HamiltonBritannia2026011369114383 4023
Alain ProstRanska200511063386412 6844
Sebastian VettelSaksa19346964980302 9284
Ayrton SennaBrasilia16141806587192 9303
Fernando AlonsoEspanja28732972237231 7672
Nigel MansellBritannia18731593256302 0581
Jackie StewartBritannia9927431742151 9183
Niki LaudaItävalta17125542431241 5923
Jim ClarkBritannia7225323348281 9432
Juan Manuel FangioArgentiina5124352948231 3475
Nico RosbergSaksa20623573060201 5331
Nelson PiquetBrasilia20423602444231 6333
Damon HillBritannia11622422047191 3631
Kimi RäikkönenSuomi26720881738451 2111
Mika HäkkinenSuomi16220512639251 4892
Stirling MossBritannia6716241637191 181
Jenson ButtonBritannia307155082487621
Graham HillBritannia17614361342101 1022
Emerson FittipaldiBrasilia144143561664782
Jack BrabhamAustralia12614311338128243
David CoulthardBritannia2471362123718897
Alberto AscariItalia3113171425129282
Carlos ReutemannArgentiina14612456226649
Mario AndrettiYhdysvallat12812191824107981
Alan JonesAustralia1161224613135891
Rubens BarrichelloBrasilia3251168143417854
Felipe MassaBrasilia2641141162715936
Jacques VilleneuveKanada1651123132396331
Gerhard BergerItävalta2101048123221754
Ronnie PetersonRuotsi123102614259707
Jody ScheckterEtelä-Afrikka112103331356751
James HuntBritannia921023142486661
Mark WebberAustralia216942133719611
Jacky IckxBelgia114825132514529
Denny HulmeUusi-Seelanti11283312394361
René ArnouxRanska150722183412507
Juan Pablo MontoyaKolumbia95730132612605
Riccardo PatreseItalia25663782813566
Ralf SchumacherSaksa1806276198401
Jacques LaffiteRanska1766327116283
John SurteesBritannia111624821113081
Gilles VilleneuveKanada67613288534
Jochen RindtItävalta60613101833881
Tony BrooksBritannia386103113133
Michele AlboretoItalia194523245218
John WatsonBritannia1525202115287
Clay RegazzoniSveitsi13252852115360
Daniel RicciardoAustralia123525179171
Keke RosbergSuomi11451751035121
Giuseppe FarinaItalia3352052753361
Dan GurneyYhdysvallat864193226200
Heinz-Harald FrentzenSaksa1573182126150
Didier PironiRanska70313465295
Phil HillYhdysvallat483166961721
Mike HawthornBritannia4531841762251
Patrick TambayRanska114211592193
Jean-Pierre JabouilleRanska4922611180
José Froilán GonzálezArgentiina262153126272
Carlos PaceBrasilia721617550
Chris AmonUusi-Seelanti97115193183

F1-ruutu / Tilastot