Pisimmät ja lyhyimmät kilpailut

Pisimmät kilpailut

OsakilpailuRataVuosiMatka
Ranskan GPReims1951601,755 km
Belgian GPSpa19511956508,320 km
Belgian GPSpa1960507,600 km
Ranskan GPReims1954506,422 km
Espanjan GPPedrables1954505,280 km
Italian GPMonza19501954504,000 km
Ranskan GPRouen1957503,734 km
Saksan GPNürburgring1954, 19561957501,820 km
OsakilpailuRataVuosiAika
Kanadan GP *Montreal20114.04.39,537
Saksan GPNürburgring19543.45.45,8
Saksan GPNürburgring19563.38.43,7
Saksan GPNürburgring19573.30.38,3
Saksan GPNürburgring19513.23.03,3
Ranskan GPReims19513.22.11,0
Espanjan GPPedrables19543.13.52,1
Monacon GPMonaco19503.13.18,7
Monacon GPMonaco19573.10.12,8
Ranskan GPReims19573.07.46,4
Britannian GPAintree19553.07.21,2
Britannian GPAintree19573.06.37,8
Saksan GPNürburgring19523.06.13,3
Belgian GPSpa19523.03.46,3
Brasilian GP *Interlagos20163.01.01,335
* Virallisessa loppuajassa on mukana myös se aika, kun kilpailu oli keskeytettynä. Todellisuudessa radalla ajettiin vain noin kaksi tuntia.

Lyhyimmät kilpailut

OsakilpailuRataVuosiMatka
Australian GPAdelaide199152,920 km
Monacon GPMonaco1984102,672 km
Espanjan GPMontjuich1975109,939 km
Itävallan GPÖsterreichring1975171,419 km
Malesian GPSepang2009171,833 km
Monacon GPMonaco1997208,754 km
Belgian GPZolder1981230,148 km
Italian GPMonza1978232,000 km
Brasilian GPInterlagos2003232,656 km
Kanadan GPMontreal1997238,734 km
OsakilpailuRataVuosiAika
Australian GPAdelaide199124.34,899
Espanjan GPMontjuich197542.53,700
Malesian GPSepang200955.30,622
Itävallan GPÖsterreichring197557.56,690
Monacon GPMonaco19841.01.07,740
Italian GPMonza19781.07.04,540
Belgian GPSpa20011.08.05,002
Italian GP *Monza20031.14.19,838
Italian GP *Monza20051.14.28,659
Italian GP *Monza19871.14.47,707
Italian GP *Monza20061.14.51,975
Italian GP *Monza20021.16.19,982
Italian GP *Monza20091.16.21,706
Italian GP *Monza20101.16.24,572
Belgian GPZolder19811.16.31,610
Italian GP *Monza20011.16.58,493
Italian GP *Monza19991.17.02,923
Italian GP *Monza19971.17.04,609
Italian GP *Monza19931.17.07,509
Italian GP *Monza19981.17.09,672
Italian GP *Monza20161.17.28,089
Italian GP *Monza19881.17.39,744
Kanadan GPMontreal19971.17.40,646
Italian GP *Monza19861.17.42,889
Italian GP *Monza19961.17.43,632
Italian GP *Monza19901.17.57,878
Italian GP *Monza19911.17.54,319
Italian GP *Monza19851.17.59,451
* täysimittainen kilpailu

F1-ruutu / F1-tilastot / Radat ja kilpailut
F1-radat ja kilpailumaat