| 2020 | 2022 |

Kuljettajien sijoitukset 2021

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1 ja yksi piste nopeimmasta kierroksesta, jos sijoitus on kymmenen joukossa. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516171819202122Pist.
KuljettajaBRNEMROPORESPMONAZEFRASTEAUTGBRHUNBELNEDITARUSTURUSAMEXSAPQATKSAABU
Max Verstappen2122118'111K911K22112221395,5
Lewis Hamilton12117152241232K15221112387,5
Valtteri Bottas3K33K124323K1233516153K36226
Sergio Pérez511454134616K1985933344K15'190
Carlos Sainz8511728116563107638766783164,5
Lando Norris4358355534K1410277810109107160
Charles Leclerc6464v416782K8541544558710159
Daniel Ricciardo769612961375114111413512K12512115
Pierre Gasly17'71010637K911564K136K471165110
Fernando AlonsoK108171368910741168616K99313881
Esteban Ocon139799K1414K9179101410K13854974
Sebastian Vettel1515'13135291217'KH5131212181071110K1143
Lance Stroll10814118K108138K201271191214K6111334
Yuki Tsunoda91215K16713101210615Kv17149K151314432
George Russell14K16141417'12K11128217'9101514161317KK16
Kimi Räikkönen1113K121110171115151018812138121415K10
Nicholas Latifi18'K181615161817161479161119'17151716K12K7
Antonio Giovinazzi12141215101115151413131314131611111114159K3
 
Mick Schumacher1616171818131916181812161815K1916K1816K140
Robert Kubica15140
Nikita MazepinK171919171420181917K17KK182017181718Kv0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516171819202122Ka.
KuljettajaBRNEMROPORESPMONAZEFRASTEAUTGBRHUNBELNEDITARUSTURUSAMEXSAPQATKSAABU
Max Verstappen133223111131112021327312,86
Lewis Hamilton2121722242132441122101123,09
Valtteri Bottas381331035532133191619116265,59
Charles Leclerc44841177124795519348613476,45
Lando Norris77795983256151331771854736,86
Sergio Pérez112489644320472088634411547,05
Pierre Gasly5591264666115642011485726127,27
Carlos Sainz8115645512101015116621956351557,91
Daniel Ricciardo661671213101313611410252067111411109,68
Fernando Alonso915131017898147912910651912123131110,50
Esteban Ocon1696511121117179888129121119899910,68
Sebastian Vettel20131013811121411810515111010189910171511,77
George Russell1512111515151410812172111431320161715141713,00
Yuki Tsunoda1320141616720117161616141512910171588813,09
Lance Stroll10101711131919991412191297813201412181313,09
Antonio Giovinazzi12171214102013151515141477171612111318101413,45
Kimi Räikkönen141615171414171816131320131715102016121815,40
Nicholas Latifi1714181918161616181718101913181514131617161616,09
Robert Kubica161716,50
Mick Schumacher1818191820171519191820171718141416141819191917,55
Nikita Mazepin1919202019181820201919181816151817151920202018,50

F1-ruutu / Kausi 2021