| 2019 |

Kuljettajien sijoitukset 2020

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1 ja yksi piste nopeimmasta kierroksesta, jos sijoitus on kymmenen joukossa. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu123456789Pist.
KuljettajaAUTSTEHUNGBR70vESPBELITATOS
Lewis Hamilton411121171190
Valtteri Bottas1231133252135
Max VerstappenK322123KK110
Lando Norris3513591074665
Alexander Albon13'45858615363
Lance StrollK7496493K57
Daniel RicciardoK884141146453
Charles Leclerc2K1134K14K849
Sergio Pérez66751010544
Pierre Gasly715K711981K43
Carlos Sainz59913136v2K41
Esteban Ocon8K14681358K30
Sebastian Vettel10K61012713K1017
Daniil Kvjat12'1012K1012119710
Nico Hülkenbergv76
Kimi RäikkönenK1115171514121392
Antonio Giovinazzi91417141716K16K2
Kevin MagnussenK1210KK1517KK1
 
Nicholas Latifi1117191519181611K0
George RussellK1618121817K14110
Romain GrosjeanK13161616191512120
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu123456789Ka.
KuljettajaAUTSTEHUNGBR70vESPBELITATOS
Lewis Hamilton5111211111,56
Valtteri Bottas1422122222,00
Max Verstappen2273433533,56
Lance Stroll91236659867,11
Sergio Pérez617448477,14
Carlos Sainz83971277397,22
Alexander Albon461312965947,56
Lando Norris3985108106117,78
Nico Hülkenberg1338,00
Daniel Ricciardo1081185134788,22
Charles Leclerc7146489131358,78
Pierre Gasly127101171012101610,56
Esteban Ocon14514914156121011,00
Sebastian Vettel1110510111114171411,44
Daniil Kvjat13131719161211111213,78
George Russell17111220151815191816,11
Kimi Räikkönen19162016201416141316,44
Romain Grosjean15201817131717161516,44
Kevin Magnussen16151614171620152016,56
Antonio Giovinazzi18191915192018181718,11
Nicholas Latifi20181518181919201918,44

F1-ruutu / Kausi 2020