| 2019 | 2021 |

Kuljettajien sijoitukset 2020

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1 ja yksi piste nopeimmasta kierroksesta, jos sijoitus on kymmenen joukossa. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaAUTSTEHUNGBR70vESPBELITATOSRUSEIFPOREMROTURBRNSAKABU
Lewis Hamilton4111211713111113347
Valtteri Bottas12311332521K2214882223
Max VerstappenK322123KK223K62K1214
Sergio Pérez6675101054476218'1K125
Daniel RicciardoK8841411464539310757119
Carlos Sainz59913136v2KK5675546105
Alexander Albon13'45858615310K12157364105
Charles Leclerc2K1134K14K86745410K1398
Lando Norris3513591074615K1388410597
Pierre Gasly715K711981K965K13611875
Lance StrollK7496493KKK139K31075
Esteban Ocon8K14681358K7K8K1192962
Sebastian Vettel10K61012713K1013111012313121433
Daniil Kvjat12'1012K10121197815194121171132
Nico Hülkenbergv7810
Kimi RäikkönenK1115171514121391412119151514124
Antonio Giovinazzi91417141716K16K11101510K1613164
George RussellK1618121817K141118K14K16129153
Romain GrosjeanK13161616191512121791714KK2
Kevin MagnussenK1210KK1517KK121316K17'1715181
 
Nicholas Latifi1117191519181611K16141811K14K170
Jack Aitken160
Pietro Fittipaldi17190
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaAUTSTEHUNGBR70vESPBELITATOSRUSEIFPOREMROTURBRNSAKABU
Lewis Hamilton51112111112126131,88
Valtteri Bottas142212222312192122,29
Max Verstappen227343353233323313,06
Alexander Albon4613129659415566441257,35
Sergio Pérez6174484749511355197,40
Daniel Ricciardo10811851347856105567117,59
Carlos Sainz83971277396107101515868,35
Lance Stroll91236659861212151131088,44
Charles Leclerc7146489131351044712124128,47
Lando Norris39851081061188891491948,76
Esteban Ocon14514914156121077111277111010,06
Pierre Gasly1271011710121016912941989910,24
Nico Hülkenberg1332012,00
Sebastian Vettel11105101111141714141115141111131312,06
Daniil Kvjat131317191612111112111313816106712,24
George Russell17111220151815191813171413201421614,94
Kimi Räikkönen19162016201416141319191618817181516,35
Romain Grosjean15201817131717161516161816171916,67
Kevin Magnussen161516141716201520181519171318152016,71
Antonio Giovinazzi181919151920181817171417201016141416,76
Jack Aitken1717,00
Pietro Fittipaldi201718,50
Nicholas Latifi201815181819192019201820191820161818,53

F1-ruutu / Kausi 2020