| 2018 | 2020 |

Kuljettajien sijoitukset 2019

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1 ja yksi piste nopeimmasta kierroksesta, jos sijoitus on kymmenen joukossa. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu123456789101112131415161718192021Pist.
KuljettajaAUSBRNCHNAZEESPMONCANFRAAUTGBRGERHUNBELITASINRUSJPNMEXUSABRAABU
Lewis Hamilton211211115191234131271413
Valtteri Bottas1221234232K83252131K4326
Max Verstappen344434541512K834K6312278
Charles Leclerc53555K3323K4112364418'3264
Sebastian Vettel45334225416234131K22K17'5240
Carlos SainzK19'147861168655KK126513831096
Pierre Gasly1186K658107414'69118147916'21895
Alexander Albon1491011118K151512610566545514692
Daniel RicciardoK18'7K129611127K1414414KH8661154
Sergio Pérez131086151212121117K1167K787109752
Lando Norris12618'8K11K9611K911'107811K78849
Kimi Räikkönen879101417157981271615K1312K1141343
Daniil Kvjat1012KK9710141793157K151210111210937
Nico Hülkenberg717'K141313781310K1285910H109151237
Lance Stroll914129K169131413417101213119121319'K21
Kevin Magnussen6131313714171719K81312K179151518'111420
Antonio Giovinazzi151115121619131610K131818'9101514141451614
Romain GrosjeanKK11K101014K16K7K131611K13171513158
Robert Kubica171617161818181820151019171716K1718K16191
 
George Russell1615161517151619181411161514KK16'161712170
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu123456789101112131415161718192021Ka.
KuljettajaAUSBRNCHNAZEESPMONCANFRAAUTGBRGERHUNBELITASINRUSJPNMEXUSABRAABU
Lewis Hamilton1322212142133222435312,33
Valtteri Bottas24111262313243543614203,71
Sebastian Vettel32333417962052433122244,24
Charles Leclerc5148515331310411112141434,29
Max Verstappen45544394242151949543124,71
Lando Norris89157101285581971116978881069,33
Pierre Gasly171362068598546131711169101061110,00
Carlos Sainz1871491291161913781577577720810,29
Daniel Ricciardo121071013648127132010520101613911710,62
Alexander Albon131220111110131118916121786206565511,14
Nico Hülkenberg1117815201171315109111268615121113911,38
Romain Grosjean6111014713141611146991317810181571511,57
Kevin Magnussen7691285201510161214811131319171291411,90
Kimi Räikkönen98131914141612612510620121513141781712,38
Sergio Pérez10141251516151413158167181511171120151013,19
Daniil Kvjat1515116971019161714131912141914913161313,38
Antonio Giovinazzi1416191718181210711111718101012111516121613,81
Lance Stroll1618161316171717141815181691614121614171215,29
George Russell19191716191918202019171514141817181918181817,71
Robert Kubica20201818172019181720181920151918202019191918,71

F1-ruutu / Kausi 2019