| 2016 |

Kuljettajien sijoitukset 2017

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaAUSCHNBRNRUSESPMONCANAZEAUTGBRHUNBELITASINMASJPN
Lewis Hamilton2124171541411121306
Sebastian Vettel1212214427123K4K247
Valtteri Bottas3631K42212352354234
Daniel RicciardoK45K333135K34233192
Kimi Räikkönen4543K2714'53245Kv5148
Max Verstappen53K5K5KKK45K10K12111
Sergio Pérez79764135K79817'956782
Esteban Ocon101010751266889961010665
Carlos Sainz87K1076K8KK710144KK48
Nico Hülkenberg1112986K8K13617'613K16K34
Felipe Massa61469139KK910881191034
Lance StrollKKK111615'9310161411788K32
Romain GrosjeanK118K1081013613K715913928
Kevin MagnussenK8K131410127K12131511K12815
Stoffel Vandoorne13Kv14KK141212111014K771413
Fernando AlonsoKK14'K1216'9KK6K17'K111110
Jolyon PalmerK1313K151111K11K1213K615128
Pascal Wehrlein11168K1510141715K161217155
Daniil Kvjat9K1212914'KK1615111212K4
 
Marcus EricssonK15K1511K13111514161618'K18K0
Antonio Giovinazzi12K0
Pierre Gasly14130
Jenson ButtonK0
Paul di RestaK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaAUSCHNBRNRUSESPMONCANAZEAUTGBRHUNBELITASINMASJPN
Lewis Hamilton112411311814115112,88
Sebastian Vettel223122242312612023,44
Valtteri Bottas33133332193346563,63
Kimi Räikkönen445241433224542103,69
Max Verstappen5166754555455132345,88
Daniel Ricciardo155456561041966163437,31
Sergio Pérez1081898786761381012979,13
Nico Hülkenberg11778131010131151271478119,63
Esteban Ocon1317141010159797119314659,94
Felipe Massa76869147917141671711810,40
Daniil Kvjat99111219911111412161981312,36
Carlos Sainz8111614126131510139131510141912,38
Romain Grosjean619919148141661014112015161313,13
Fernando Alonso12131515712191220710198102013,27
Lance Stroll20101211181717818151715218131514,13
Kevin Magnussen171220131111181215161512916171214,13
Stoffel Vandoorne18151720201216181388201897914,25
Pierre Gasly151414,50
Jolyon Palmer1920101617161520161110141711121815,13
Pascal Wehrlein131715182014201718181219181716,86
Antonio Giovinazzi161817,00
Marcus Ericsson1414191816191917191820171120191617,25
Paul di Resta1919,00
Jenson Button2020,00

F1-ruutu / Kausi 2017