| 2016 |

Kuljettajien sijoitukset 2017

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617181920Pist.
KuljettajaAUSCHNBRNRUSESPMONCANAZEAUTGBRHUNBELITASINMASJPNUSAMEXBRAABU
Lewis Hamilton21241715414111211942363
Sebastian Vettel1212214427123K4K2413317
Valtteri Bottas3631K422123523545221305
Kimi Räikkönen4543K2714'53245Kv53334205
Daniel RicciardoK45K333135K34233KK6K200
Max Verstappen53K5K5KKK45K10K124155168
Sergio Pérez79764135K79817'95678797100
Esteban Ocon101010751266889961010665K887
Carlos Sainz87K1076K8KK710144KK7K11K54
Nico Hülkenberg1112986K8K13617'613K16KKK10643
Felipe Massa61469139KK910881191091171043
Lance StrollKKK111615'9310161411788K116161840
Romain GrosjeanK118K1081013613K71591391415151128
Kevin MagnussenK8K131410127K12131511K128168K1319
Fernando AlonsoKK14'K1216'9KK6K17'K1111K108917
Stoffel Vandoorne13Kv14KK141212111014K77141212K1213
Jolyon PalmerK1313K151111K11K1213K615128
Pascal Wehrlein11168K1510141715K16121715K1414145
Daniil Kvjat9K1212914'KK1615111212K105
 
Marcus EricssonK15K1511K13111514161618'K18K15K13170
Pierre Gasly14131312160
Antonio Giovinazzi12K0
Brendon Hartley13KK150
Jenson ButtonK0
Paul di RestaK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617181920Ka.
KuljettajaAUSCHNBRNRUSESPMONCANAZEAUTGBRHUNBELITASINMASJPNUSAMEXBRAABU
Sebastian Vettel2231222423126120221233,15
Valtteri Bottas331333321933465634113,35
Lewis Hamilton11241131181411511132023,60
Kimi Räikkönen4452414332245421055353,85
Max Verstappen516675455545513234162466,10
Daniel Ricciardo155456561041966163434161447,75
Sergio Pérez10818987867613810129799588,85
Esteban Ocon131714101015979711931465661099,50
Nico Hülkenberg1177813101013115127147811187779,65
Felipe Massa768691479171416717118101091010,26
Carlos Sainz811161412613151013913151014197881211,65
Daniil Kvjat9911121991111141216198131112,27
Fernando Alonso12131515712191220710198102081861112,74
Romain Grosjean61991914814166101411201516131215111613,20
Lance Stroll2010121118171781815171521813151511161514,15
Kevin Magnussen17122013111118121516151291617121714131414,20
Stoffel Vandoorne1815172020121618138820189792019121314,60
Jolyon Palmer1920101617161520161110141711121815,13
Pascal Wehrlein13171518201420171818121918171413151816,44
Marcus Ericsson141419181619191719182017112019161312171916,85
Pierre Gasly151420191717,00
Antonio Giovinazzi161817,00
Brendon Hartley1917182018,50
Paul di Resta1919,00
Jenson Button2020,00

F1-ruutu / Kausi 2017