| 2015 | 2017 |

Kuljettajien sijoitukset 2016

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu123456789101112131415161718192021Pist.
KuljettajaAUSBRNCHNRUSESPMONCANEURAUTGBRHUNGERBELITASINMASJPNUSAMEXBRAABU
Nico Rosberg1111K7514324111312222385
Lewis Hamilton2372K1151111323K31111380
Daniel Ricciardo4441142775432252163385256
Sebastian Vettel3K2K3422K945635K44553212
Max Verstappen1068K1K482253117622K434204
Kimi RäikkönenK2532K64356694445K6K6186
Sergio Pérez13161197310317'611105886781048101
Valtteri Bottas89104512369149986K51016811K85
Nico Hülkenberg71515KK68919'7107410K88K77772
Fernando AlonsoK126K511K18'137127147716513101054
Felipe Massa5865810K1020'1118K1091213979K953
Carlos Sainz9K912689K88814K151411176166K46
Romain Grosjean65198K1314137K14131311vK111020v1129
Daniil KvjatK731510K12KK10161514K91413111813K25
Jenson Button14K131099K11612K8K12K91891216K21
Kevin Magnussen121117715K16141417'1516K1710K14121714K7
Felipe Nasr1514201614K1812131517K17K13K1915159162
Jolyon Palmer11K221313KK1512K121915K1510121314K171
Pascal Wehrlein16131818161417K10K1917KK16152217K15141
Stoffel Vandoorne101
 
Esteban GutiérrezKK14171111131611161311121311K20K19K120
Marcus EricssonK12161412K151715K2018K161712151411K150
Esteban Ocon1618181621182112130
Rio HaryantoK1721K1715191816K21200
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu123456789101112131415161718192021Ka.
KuljettajaAUSBRNCHNRUSESPMONCANEURAUTGBRHUNGERBELITASINMASJPNUSAMEXBRAABU
Nico Rosberg2211222162111212122221,81
Daniel Ricciardo8525314254335624434633,90
Lewis Hamilton11221013110112221131211114,14
Kimi Räikkönen443351164451453456856345,33
Max Verstappen510994215983442743343466,05
Sebastian Vettel334764339115643225667556,05
Valtteri Bottas166527107876107851011118811118,29
Nico Hülkenberg108131311591228987988975878,38
Sergio Pérez918769711716101396817751112989,76
Felipe Massa6710418148510121810101111101299131010,33
Stoffel Vandoorne1212,00
Carlos Sainz7118118620181576151415616141010152112,05
Fernando Alonso1111141091013149713221292215121110912,15
Jenson Button1214121212131219317812914129221913171213,00
Daniil Kvjat181568138156221512181916715131318141713,71
Esteban Gutiérrez20131816161213141114151118101313101417121313,95
Romain Grosjean19914151415141113131120111720127172271414,05
Kevin Magnussen14221717151622221716191612211514171814181817,14
Jolyon Palmer13191918171816211918171413201819161521161517,24
Pascal Wehrlein21162120212017171220201715131921212016191618,19
Marcus Ericsson15171522191721201822222220191417181615202218,62
Felipe Nasr17211619202218152121162116181618192119211918,76
Rio Haryanto22202021221919162019211919,83
Esteban Ocon17222120202220222020,44

F1-ruutu / Kausi 2016