| 2014 | 2016 |

Kuljettajien sijoitukset 2015

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516171819Pist.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONCANAUTGBRHUNBELITASINJPNRUSUSAMEXBRAABU
Lewis Hamilton121123121611K111222381
Nico Rosberg2323112128217'42K2111322
Sebastian Vettel313532543112'21323K34278
Kimi RäikkönenK442564K8K75348KK43150
Valtteri Bottasv56441435513945512'K3513136
Felipe Massa465106156341263K174K6H8121
Daniil Kvjatv9K9104912624106135K471095
Daniel Ricciardo61096751310K3K821515'10511692
Sergio Pérez10131181371199K5671235812578
Nico Hülkenberg714K131511867KK7K6KK76758
Romain GrosjeanK117781210KK73K13'7KK108951
Max VerstappenK717'K11K158K481289104991649
Felipe Nasr5128121291611v1111131020'69K131527
Pastor MaldonadoKKK15KK77K14KK128781110K27
Carlos Sainz9813K91012KKKK11910K713K1118
Jenson Button11K14v168KKK91414K169614141216
Fernando AlonsoK1211KKKK1051318'K111111K151711
Marcus Ericsson8K10141413141311101091114KK1216149
 
Roberto Merhi1516171816K141215151613190
Alexander Rossi14181215180
Will Stevens1516171717K1316'1615151914K1617180
Kevin Magnussenv0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516171819Ka.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONCANAUTGBRHUNBELITASINJPNRUSUSAMEXBRAABU
Lewis Hamilton11112111111152222221,58
Nico Rosberg23231222222461111112,05
Sebastian Vettel42323318363831441333155,32
Valtteri Bottasv855416464636733166766,39
Felipe Massa37469121543865951577887,42
Kimi Räikkönen5116476314551623651819437,47
Daniel Ricciardo64771049181045192710351958,11
Daniil Kvjat1251217858157712184201144699,68
Nico Hülkenberg131316817117591111911136610579,89
Sergio Pérez14141511187101311134713975911410,26
Romain Grosjean81081011155912109810881012141810,26
Max Verstappen116131569197139182081798891111,37
Pastor Maldonado912111612861014147101811141213151311,84
Carlos Sainz715149520111281210171410202011101012,37
Felipe Nasr10169121514148161814111616121515131413,58
Marcus Ericsson159101316171211151713121715161414121713,95
Fernando Alonso1818141313131917152016121219918201615,67
Jenson Button1617172014102020181619151514131120161215,95
Kevin Magnussen1717,00
Will Stevens191819181717192015131918171917181917,76
Alexander Rossi201917161717,80
Roberto Merhi1920192019161620191714182018,23

F1-ruutu / Kausi 2015