| 2013 | 2015 |

Kuljettajien sijoitukset 2014

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Abu Dhabin osakilpailussa pistesarja 50–36–30–24–20–16–12–8–4–2. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516171819Pist.
KuljettajaAUSMASBRNCHNESPMONCANAUTGBRGERHUNBELITASINJPNRUSUSABRAABU
Lewis HamiltonK11112K2133K1111121384
Nico Rosberg12222121K1422K222114317
Daniel RicciardoHK443318361153473K4238
Valtteri Bottas58875K732283411635103186
Sebastian VettelK3654K3K54756238758167
Fernando Alonso449364656527K4K6669161
Felipe MassaK771513712'4KK51335711432134
Jenson Button3617'11116411481068K541245126
Nico Hülkenberg65561055987K10129812K8696
Sergio Pérez10v399K11'61110K87710'10K15759
Kevin Magnussen29K131210977912121010145891155
Kimi Räikkönen7121087121010K1164981291371055
Jean-Éric Vergne8KK12KK8K101391113691310131222
Romain GrosjeanK1112K88K1412KKK161315171117'138
Daniil Kvjat910111014KKK9K149111411141511K8
Pastor MaldonadoKK141415KK1217'1213K14121618912K2
Jules BianchiLK1617189K1514151518'181620'2
 
Adrian Sutil11KKK17K131313K111415K21'16K16160
Marcus EricssonK14K202011K18K18K17191517190
Esteban Gutiérrez12KK1616K14'19K14K1520K13151414150
Max Chilton131513191914K1716171616K1718K0
Kamui KobayashiK131518K13K161516K17K19KK0
Will Stevens170
André LottererK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516171819Ka.
KuljettajaAUSMASBRNCHNESPMONCANAUTGBRGERHUNBELITASINJPNRUSUSABRAABU
Nico Rosberg33142113111122121111,68
Lewis Hamilton1121122962022211212224,21
Valtteri Bottas151837413421423638333436,21
Daniel Ricciardo2513233658545936659196,21
Fernando Alonso549575741675475576886,53
Felipe Massa913769165115369464184347,47
Sebastian Vettel122103154312262384910186207,84
Jenson Button10106128129113117106118412568,47
Kevin Magnussen4881514812654217597117798,79
Kimi Räikkönen11651166108181216811710881079,37
Nico Hülkenberg7711810111110499181313131713121210,95
Daniil Kvjat811121312915798101121101251717511,16
Jean-Éric Vergne691492178141013812121220914151011,74
Sergio Pérez16144161110131571012131015111211181112,05
Adrian Sutil131722141618161613151114141714149131314,68
Romain Grosjean221516105141422111414151716161516141814,95
Esteban Gutiérrez2012151713172217191613201514151315111415,68
Will Stevens1717,00
Pastor Maldonado2116172222151713201820171618222110161517,68
Jules Bianchi18191919182119181217151619191817,80
Kamui Kobayashi1420181820202119221917182019191618,75
Max Chilton1721212117191821172118192021212019,50
Marcus Ericsson1922202019222020212219222222171620,19
André Lotterer2121,00

F1-ruutu / Kausi 2014