| 2012 | 2014 |

Kuljettajien sijoitukset 2013

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516171819Pist.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONCANGBRGERHUNBELITASINKORJPNINDABUUSABRA
Sebastian Vettel3141421K13111111111397
Fernando Alonso2K181723452226411553242
Mark Webber62K75342745315'K2K232199
Lewis Hamilton533512434513955K6749189
Kimi Räikkönen17222109522K113257K183
Nico RosbergK4K96151919'464782395171
Romain Grosjean10693KK1319'3688K33342K132
Felipe Massa456153K86K874691048127112
Jenson Button917'51086121367610789141210473
Nico Hülkenbergv810121511K10101113594619146851
Sergio Pérez119116916'1120'89111281015597649
Paul di Resta8K8479791118'KK20'K1186151148
Adrian Sutil7KK1313510713K916'1020'14910K1329
Daniel RicciardoK18'71610K1581213107K19'131016111020
Jean-Éric Vergne121012KK86KK1212K1418'121317161513
Esteban Gutiérrez1312K18111320'1414K141312117151313126
Valtteri Bottas141113141612141216K151513121716158K4
Pastor MaldonadoKK141114K161115101714111316121117161
 
Jules Bianchi1513151918K1716K1618191816K182018170
Charles Pic1614161717K18151715K17191418K1920K0
Heikki Kovalainen14140
Giedo van der Garde18151821K15K18181416181615KK1819180
Max Chilton171617201914191719171920171719172121190
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516171819Ka.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONCANGBRGERHUNBELITASINKORJPNINDABUUSABRA
Sebastian Vettel11923313222111212112,05
Lewis Hamilton341922211111252334553,47
Nico Rosberg6641114211446246231224,26
Mark Webber25227745431032413141245,42
Fernando Alonso533356698595758810636,00
Felipe Massa4254921161177104665571397,95
Romain Grosjean81161161322753713334176368,11
Kimi Räikkönen71028451084681113996228,35
Heikki Kovalainen8119,50
Nico Hülkenberg11121014151191410121131177754109,63
Jenson Button107810149141091369811101012151410,47
Daniel Ricciardo14137131112115681979121611910710,53
Sergio Pérez15912128712131391381410119871911,00
Adrian Sutil12813613886151112171514221317161512,68
Paul di Resta9151151017172112185151715121211111212,89
Jean-Éric Vergne13171516121071216141810121617141314813,37
Valtteri Bottas16181615161431617162018161713151591314,89
Pastor Maldonado1716141717161315181517141818151814171616,05
Esteban Gutiérrez181417221919151714172116108141616201716,32
Giedo van der Garde2122212018152122202014192020192018182019,37
Jules Bianchi1919181920201919192115212122211921192119,63
Charles Pic2220201822181818221922201919202119221819,84
Max Chilton2021192121222020212216222221182220212220,58

F1-ruutu / Kausi 2013