| 2011 | 2013 |

Kuljettajien sijoitukset 2012

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617181920Pist.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORINDABUUSABRA
Sebastian Vettel21151644K354222'1111326281
Fernando Alonso51972351215K33K32232278
Kimi Räikkönen7514239825323566571610207
Lewis Hamilton333885119'8K1K1K5104K1K190
Jenson Button114218'916'16810261K24K5451188
Mark Webber444411174188620'11923KK4179
Felipe MassaK1513915610164129548246743122
Romain GrosjeanKK634K2K6183K719'79K7K96
Nico Rosberg12131572661510101175KK11K131593
Sergio Pérez821111K1139K614K210K11K1511K66
Nico HülkenbergK9151210812512911421'14768K8563
Kamui Kobayashi6K10135K9K11418'139133K14614960
Michael SchumacherK10K10KKK377K76K111322'1116749
Paul di Resta107126147117K1112108412121291519'46
Pastor Maldonado13'19'8K1K1312161513K11K8141659K45
Bruno Senna16'6722'K1017109177121018'141510810K31
Jean-Éric Vergne1181614121215K1414168KK1381512K816
Daniel Ricciardo912171513K141113131591291091310121310
 
Vitali PetrovK16181617K1913v16191415191716171617110
Timo Glock141719191814K1822211517121618201419160
Charles Pic15'2020KKK2015192020161616K1919K20120
Heikki KovalainenK182317161318141719171714151517181318140
Jérôme d’Ambrosio130
Narain Karthikeyanx222221K15K182123KK19KK2021K22180
Pedro de la Rosax21212019KK1720212218181718KK1721170
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617181920Ka.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORINDABUUSABRA
Lewis Hamilton1172243228717119331214,30
Sebastian Vettel651117911423105312124145,05
Mark Webber54631114192811121172122335,85
Fernando Alonso128992531111651056456776,10
Jenson Button225410121091664124811451226,45
Kimi Räikkönen171041148125610537127574487,45
Romain Grosjean361073474919288471198187,74
Nico Rosberg77156256112113236101391071799,40
Michael Schumacher432228691233171349231014135139,65
Felipe Massa16121214167613513714313106681159,85
Pastor Maldonado8111321124223758622212159391610,85
Nico Hülkenberg916161313101381441011241115812106611,45
Paul di Resta1514151012148101091299611141612131011,45
Kamui Kobayashi131731291111717121528173131715161411,60
Sergio Pérez22988523151515171441214512811151212,20
Bruno Senna14131415171316141314917132216171314101114,25
Daniel Ricciardo10151761515141712111816141514211516181514,70
Jérôme d’Ambrosio1515,00
Jean-Éric Vergne111824171416191823151615161619161817141716,95
Heikki Kovalainen182418161917171619161918171917192018222018,45
Vitali Petrov191919181818182018182019181822181920211918,95
Timo Glock2020202321192120222220192018202121192120,37
Charles Pic212121192021232324202122202121242419202221,35
Pedro de la Rosa232222202220202121232321232420222222232421,90
Narain Karthikeyan242323242322242222242424212324232323242323,15

F1-ruutu / Kausi 2012