| 2010 | 2012 |

Kuljettajien sijoitukset 2011

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516171819Pist.
KuljettajaAUSMASCHNTURESPMONCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORINDABUBRA
Sebastian Vettel11211121242111311K2392
Jenson Button62463316KK132214233270
Mark Webber543244333352K343441258
Fernando Alonso467352K212343425324257
Lewis Hamilton281426K4414K455271K227
Felipe Massa75611KK6555686976K55118
Nico RosbergK12557111176796K710866789
Michael SchumacherK98126K41798K55K6K571576
Adrian Sutil9111513137K9116147K8111198642
Vitali Petrov317'9811K5151210129K179K11131037
Nick Heidfeld12312788K108KK34
Kamui KobayashiH71010105716K91112K141315K10930
Paul di Resta101011K121218'141513711861210139827
Jaime Alguersuari1114K1616K88101210K721'1578151126
Sébastien Buemi81314914101013K158K1012K9KK1215
Sergio PérezHK17149v1171115KK1081610111314
Rubens BarrichelloKK131517991213K1316121317121512144
Bruno Senna1391516131216172
Pastor MaldonadoKK18171518'K1814141610111114KK14K1
 
Pedro de la Rosa120
Jarno Trulli13K191818131620KK1414K19171918180
Heikki KovalainenK151619K14K19K16K15131618141417160
Vitantonio LiuzzixK2222K16132318K2019K20232120K0
Jérôme d’Ambrosio14K20202015142217181917K18212016K190
Timo GlockL1621v19K15211617171815K2018K19K0
Narain KarthikeyanxK232121171724170
Daniel Ricciardo191918KL19221918K200
Karun Chandhok200
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516171819Ka.
KuljettajaAUSMASCHNTURESPMONCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORINDABUBRA
Sebastian Vettel11112111231111121111,26
Lewis Hamilton223439531022224315243,58
Mark Webber331821342116352642423,79
Jenson Button442652765731333234334,47
Fernando Alonso55554424345845563554,58
Felipe Massa876108635454466456675,79
Nico Rosberg794377679675972377767,53
Michael Schumacher1111148105881310924888121181010,32
Vitali Petrov681076101011149121071810816121510,47
Adrian Sutil1617111217141410118815129111089811,58
Bruno Senna710159151414911,63
Paul di Resta1414813161311126121117111012912101111,68
Nick Heidfeld18616924159916111413,36
Kamui Kobayashi9101324141213148171312171771417161613,84
Sergio Pérez1316121512v1612151091511171720111714,00
Jaime Alguersuari12137171319181818161661816161110151314,32
Sébastien Buemi10129161116151719242311161415139131414,58
Pastor Maldonado1518171498121571317211413141613241814,63
Rubens Barrichello1715151119111613151415141312131815231214,79
Pedro de la Rosa1717,00
Heikki Kovalainen1919191815172019171818162019181918171918,16
Jarno Trulli20202019181819202119181920192019182019,28
Karun Chandhok2020,00
Timo Glock2121222120202221201920192121212124192420,89
Jérôme d’Ambrosio2222212323212423222124202222202221212321,95
Vitantonio Liuzzi23232320212321222323212224242423222122,39
Daniel Ricciardo242222232323222422202222,45
Narain Karthikeyan24242422222223242323,11

F1-ruutu / Kausi 2011