| 2009 | 2011 |

Kuljettajien sijoitukset 2010

Kilpailut

Pistesarja 25–18–15–12–10–8–6–4–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516171819Pist.
KuljettajaBRNAUSMASCHNESPMONTURCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORBRAABU
Sebastian Vettel4K1632K4173315421K11256
Fernando Alonso1413'4268381412K113137252
Mark Webber89281135K1612632K28242
Lewis Hamilton366214'511224K1KK5242240
Jenson Button71815K223458K2441253214
Felipe Massa237964715111524438K31510144
Nico Rosberg5533137561038K65517'K64142
Robert Kubica1124583675K7K387K595136
Michael Schumacher610K104124111599117913647K72
Rubens Barrichello10812129K1414451210K10697141247
Adrian Sutil12K511789106817K5169KK121347
Kamui KobayashiKKKK12K10K761198KK78101432
Vitali PetrovKKK71113'1517141310591311KK16627
Nico Hülkenberg14K101516K1713K1013614710K1081622
Vitantonio Liuzzi97KK15'9139161116131012KK6KK21
Sébastien Buemi16'K11KK10168912K1212111410K13158
Pedro de la RosaK12vKKK11K12K14711146
Nick HeidfeldK8917116
Jaime Alguersuari13119131011121213K15K13151211111195
 
Heikki Kovalainen1513L14vKK16K17K14161816'121318170
Jarno Trulli17'v17K1715'KK2116K1519KK13K1921'0
Karun ChandhokK141517K14'20'1818190
Bruno SennaKK1616KKKK201917KKK151421190
Lucas di GrassiKK14K19K191917KK181720'15vKL180
Timo GlockKKKK18K18K191818161817K14K20K0
Sakon Yamamoto20K19201916150
Christian KlienK22200
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516171819Ka.
KuljettajaBRNAUSMASCHNESPMONTURCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORBRAABU
Sebastian Vettel11312332111146211211,95
Mark Webber62121117224214522352,79
Lewis Hamilton4112063521346525384425,16
Fernando Alonso331934241234323101143535,79
Jenson Button841755844714511524571146,84
Robert Kubica996872786678398387116,95
Nico Rosberg562486610125961477651397,37
Felipe Massa25217948657346324126967,74
Rubens Barrichello1187111791511988127106710679,42
Michael Schumacher7789675131510111421129109889,95
Nico Hülkenberg1315516131117128131010981791111511,21
Adrian Sutil1010410111211913111913811151514221312,16
Nick Heidfeld141113151413,40
Kamui Kobayashi161691510161018181212231713101412121213,95
Vitali Petrov17181114191491410151372320121320101014,16
Pedro de la Rosa1414121712151317169149241614,43
Sébastien Buemi1512131314131415111616151614131816191814,79
Vitantonio Liuzzi121310181610185142021161219161717161615,05
Jaime Alguersuari1817141215171616171715171115111615141715,26
Jarno Trulli2020182018191920192117201517211918181918,84
Heikki Kovalainen2119152120182019201818191318192021202018,89
Timo Glock1923161922202121221924182024182219172120,26
Lucas di Grassi2224242223212323212223212221202122212222,00
Bruno Senna23212323212222222420221822232324242322,22
Sakon Yamamoto2422241923242322,71
Christian Klien22232423,00
Karun Chandhok2422222424232424232323,30

F1-ruutu / Kausi 2010