| 2008 | 2010 |

Kuljettajien sijoitukset 2009

Kilpailut

Pistesarja 10–8–6–5–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONTURGBRGERHUNEURBELITASINJPNBRAABU
Jenson Button11311116577K2585395
Sebastian Vettel13'15'124K312KK38414184
Rubens Barrichello254522K3610171678477
Mark Webber12621135221399KK171269,5
Lewis HamiltonH76491213161812K12'133K49
Kimi Räikkönen15'14106K398K231310461248
Nico Rosberg681598655445816115K934,5
Jarno Trulli34K3K134717813K14122K732,5
Fernando Alonso511985710147K6K5310K1426
Timo Glock4377101089961410112v24
Felipe MassaK9K1464643v22
Heikki KovalainenKK512KK14K85466711121122
Nick Heidfeld1021219711111510111157K6K519
Robert Kubica14'K131811K713141384K8921017
Giancarlo Fisichella1118'1415149K1011141229131210168
Sébastien Buemi716'817KK15181616K1213'KK786
Adrian Sutil91717'16K14171715K10114K13K175
Kamui Kobayashi963
Sébastien Bourdais8101113K818KK2
 
Kazuki NakajimaK12KK1315'121112918'1310915K130
Nelson PiquetK13161012K161213120
Vitantonio LiuzziK141411150
Romain Grosjean15K15K1613180
Jaime Alguersuari1516KKKK14K0
Luca Badoer17140
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaAUSMASCHNBRNESPMONTURGBRGERHUNEURBELITASINJPNBRAABU
Sebastian Vettel31313241142489211524,41
Rubens Barrichello2846333221234596144,53
Jenson Button1154112638514611101455,71
Mark Webber853185843139910419236,71
Kimi Räikkönen7781016269976631255117,59
Nico Rosberg547996971557101837798,06
Jarno Trulli1926171854141118211142468,47
Felipe Massa616138457118v8,67
Fernando Alonso1092789810121813851610158,88
Lewis Hamilton18129514191618541121131719,18
Robert Kubica46171310171012161810513798710,71
Heikki Kovalainen121412111871413662154811161811,00
Kamui Kobayashi111211,50
Timo Glock2031926201382013137166v11,86
Nick Heidfeld91011141316111511151131520418812,00
Kazuki Nakajima111114121110125139171817101591312,18
Adrian Sutil16191819191515207171211215831713,71
Nelson Piquet1417161512121714101414,10
Sébastien Buemi13201016151118191710151619131361014,18
Vitantonio Liuzzi71918201616,00
Romain Grosjean1419121817131916,00
Giancarlo Fisichella15182017201319161816161141714192016,06
Jaime Alguersuari191917201612121416,13
Sébastien Bourdais17151520171420171917,11
Luca Badoer202020,00

F1-ruutu / Kausi 2009