| 2001 | 2003 |

Kuljettajien sijoitukset 2002

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaAUSMASBRASMRESPAUTMONCANEURGBRFRAGERHUNBELITAUSAJPN
Michael Schumacher13111121211121221144
Rubens BarrichelloKKK2K27312K41211277
Juan Pablo Montoya225423KKK342113K4450
Ralf SchumacherK12311'437485335K1611'42
David CoulthardKK363612K10355473K41
Kimi Räikkönen3K12'KKKK43K2K4KKK324
Jenson ButtonK44512'7K15'512'6KKK58614
Jarno TrulliKKK910'K468KKK8K45K9
Eddie Irvine4K7KKK9KKKKKK631098
Nick HeidfeldK5K104K812767691010977
Giancarlo FisichellaK13KKK555K7K6K87K7
Jacques VilleneuveK810'7710'KK124KKK896K4
Felipe MassaK6K85KK969K77KKK4
Olivier PanisKKKKKKK895KK1212'612K3
Takuma SatoK99KKKK1016KK81011121152
Mark Webber5K1111v12111115K8K16KKK102
Mika Salo6126K98KKKKK9157111482
Heinz-Harald FrentzenH'11KK61161313KxK132
 
Allan McNishK7KK89KK14K11'K149K15v0
Alex Yoong7K13xvKK14Kx10x13KK0
Pedro de la Rosa8108KKK10K11119K13KKKK0
Enrique BernoldiH'KKKKK12K10KxK0
Anthony DavidsonKK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaAUSMASBRASMRESPAUTMONCANEURGBRFRAGERHUNBELITAUSAJPN
Michael Schumacher212113323321212111,82
Rubens Barrichello138221534233134222,88
Juan Pablo Montoya621444111114451462,94
Ralf Schumacher343332442452343553,47
Kimi Räikkönen5555566565451126645,35
David Coulthard4646782856691067335,88
Jarno Trulli71268916710778867118118,71
Nick Heidfeld1079785177910101081815101210,12
Jenson Button1187961381381271391017141010,29
Giancarlo Fisichella891415121511618176514129811,19
Felipe Massa9141211117131211111214717141511,88
Jacques Villeneuve1313151015171491991311131297912,24
Olivier Panis1218171213918111213117121516121613,18
Mika Salo141010161710918108161917910191313,24
Heinz-Harald Frentzen1511181310111219151620151114,31
Takuma Sato22151914181816151414141214161815715,35
Eddie Irvine192013182220211417199161685131415,53
Allan McNish161916171914102013151717181313161815,94
Pedro de la Rosa20171121161920161621152015118171716,47
Enrique Bernoldi17162120141215172118211817,50
Mark Webber182120192021192120201821191919181919,53
Anthony Davidson202020,00
Alex Yoong21222222212222222222192220202021,27

F1-ruutu / Kausi 2002