| 2000 | 2002 |

Kuljettajien sijoitukset 2001

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaAUSMASBRASMRESPAUTMONCANEURFRAGBRGERHUNBELITAUSAJPN
Michael Schumacher112K1212112K11421123
David Coulthard2312515K34KK32K3365
Rubens Barrichello32K3K32K533225215'556
Ralf SchumacherK5K1KKK142K1473K649
Mika HäkkinenK6K49'KK36K1K54K1437
Juan Pablo MontoyaKKKK2KKK2K4K8K1K231
Jacques VilleneuveKK7K384K9K83986K1012
Nick Heidfeld4K3769KKK66K6K116912
Jarno TrulliK8554H'K11'K5KKKKK4812
Kimi Räikkönen6KKK841041075K7K7KK9
Giancarlo Fisichella13K6K14KKK1111134K310817'8
Eddie Irvine11KKKK73K7K9KKKK5K6
Heinz-Harald Frentzen5411'6KKKK87K9K10126
Olivier Panis7K4875KKK9K7K11911135
Jean Alesi998910106515'1211610687K5
Pedro de la RosaKKK681412K11K512K3
Jenson Button14'11101215K7K1316'155KKK972
Jos Verstappen107KK126810'K131091210KK151
 
Ricardo Zonta7K0
Luciano Burti810K111111K81210KKKK0
Enrique BernoldiKKK10KK9KKK148K12K13140
Tarso MarquesK149K16KK9K15xKK130
Fernando Alonso1213KK13KKK1417'1610KK13K110
Tomáš Enge1214K0
Gastón MazzacaneK12KK0
Alex YoongKK160
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaAUSMASBRASMRESPAUTMONCANEURFRAGBRGERHUNBELITAUSAJPN
Michael Schumacher111411211214133111,71
Ralf Schumacher5323535221102424233,41
Rubens Barrichello226644454866352544,47
Mika Häkkinen343228386423677454,53
David Coulthard685137135335296774,76
Juan Pablo Montoya116471227103681811325,41
Jarno Trulli75756584754105165886,76
Heinz-Harald Frentzen4989811138751641215159,60
Nick Heidfeld101191210616111099771486109,71
Kimi Räikkönen1314101099157913789129111210,41
Jacques Villeneuve871211712991110121210615181410,76
Olivier Panis910118111012613111113111117131711,41
Eddie Irvine12121313131361512121511141713141312,82
Ricardo Zonta121513,50
Pedro de la Rosa201414141614139131010161613,77
Jean Alesi14131514152011161419141412131691114,12
Giancarlo Fisichella1716181919191018151619171581412615,18
Luciano Burti211514151417211917151616191816,93
Jenson Button16172021212117202017181817151110916,94
Jos Verstappen151817171716191319181720211919202118,00
Enrique Bernoldi182216161615201718202019202118192018,53
Fernando Alonso192119181818182221212121182021171819,47
Gastón Mazzacane2019212020,00
Tomáš Enge20211920,00
Tarso Marques222022222222222122222222222221,79
Alex Yoong22222222,00

F1-ruutu / Kausi 2001