| 1999 | 2001 |

Kuljettajien sijoitukset 2000

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaAUSBRASMRGBRESPEURMONCANFRAAUTGERHUNBELITAUSAJPNMAS
Michael Schumacher111351K1KKK221111108
Mika HäkkinenKK221264212112K2489
David CoulthardKH31231712334K53273
Rubens Barrichello2K4K34223314KK24362
Ralf Schumacher35K44KK14'5K7533KKK24
Giancarlo Fisichella5211795339KKKK11K14918
Jacques Villeneuve4K516'KK715'448127K46517
Jenson ButtonK6K517'10'K1185495KK5K12
Heinz-Harald FrentzenK3K17'6K10'K7KK66K3KK11
Jarno TrulliK415'612KK66K97KKK13126
Mika SaloHv687K5K10651097K1086
Jos VerstappenK714KKKK5KKK13154KK105
Eddie IrvineKK71311K4131310810K7864
Ricardo Zonta6912K8KK8KKK1412669K3
Alexander Wurz7K991012'K9K10K1113510K72
Pedro de la RosaK8KKK6KKKK61616KK12K2
 
Johnny HerbertKK10121311'9KK7KK8K117K0
Pedro DinizKv811K7K10119KK118811K0
Marc Gené8KK1414KK16'158K1514912KK0
Nick Heidfeld9KK18'16x8K12K12'KKK9KK0
Gastón MazzacaneK101315158K12K1211K1710K1513'0
Jean AlesiKKK10K9KK14KKKK12KK110
Luciano Burti110
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaAUSBRASMRGBRESPEURMONCANFRAAUTGERHUNBELITAUSAJPNMAS
Michael Schumacher332512111421411112,00
Mika Häkkinen111323544143133222,53
David Coulthard223441322212552332,71
Rubens Barrichello44413463331851024444,82
Jarno Trulli6128117627956122651597,53
Heinz-Harald Frentzen5762810458151768878107,88
Ralf Schumacher111157559125191446710688,47
Jacques Villeneuve8109106917677916748968,71
Eddie Irvine767998101661010121417779,69
Giancarlo Fisichella9519121378101483711915121310,29
Jenson Button219186101114181018168312651611,82
Alexander Wurz1413112018141214171471119131111513,18
Pedro de la Rosa1216131922121691312515161018131413,82
Jos Verstappen13141681113151320101120201113141513,94
Johnny Herbert2017171414161111111681791819101214,12
Ricardo Zonta168141616182081961218131712181114,24
Mika Salo1022121812191315129159181514191714,65
Pedro Diniz19201013151519191511191315169202015,76
Jean Alesi17151515171771718172014171920171816,47
Nick Heidfeld1519221719H182116131319142016161917,31
Marc Gené181821212020212021202221212122212120,53
Luciano Burti2121,00
Gastón Mazzacane222120222121222222222122222221222221,59

F1-ruutu / Kausi 2000