| 1997 | 1999 |

Kuljettajien sijoitukset 1998

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaAUSBRAARGSMRESPMONCANFRAGBRAUTGERHUNBELITALUXJPN
Mika Häkkinen112K11K32116K411100
Michael SchumacherK312310111351K12K86
David Coulthard22612KK6K2227K3356
Eddie Irvine4833K332348KK24247
Jacques Villeneuve57K4651047633KK8621
Damon Hill8H810'K8KKK744169420
Heinz-Harald Frentzen35958KK15'KK95475517
Alexander Wurz744K4K45491116'KK7917
Giancarlo FisichellaK67KK2295K78K86816
Ralf SchumacherKKK711KK16656923KK14
Jean AlesiK9561012'K7KK107351079
Rubens BarrichelloKK10K5K510KKKKK1011K4
Mika SaloKKK9K4K13KK14KKK14K3
Pedro DinizKKKKK6914KKK115KKK3
Johnny Herbert611'KK77K8K8K10KKK101
Jarno TrulliKK11K9KKKK1012K613K12'1
Jan MagnussenK10KK12K61
 
Shinji NakanoKK13K149717'811K158K15K0
Esteban TueroKKK815KKKKK16KK11LK0
Ricardo RossetKK14Kxx8KK12xK12Kx0
Toranosuke TakagiKK12K1311KK9K1314K916K0
Olivier Panis9K15'11'16'KK11KK1512KK12110
Jos Verstappen12KKK13KK13K0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaAUSBRAARGSMRESPMONCANFRAGBRAUTGERHUNBELITALUXJPN
Mika Häkkinen11321121131113321,69
Michael Schumacher34233432249341113,06
David Coulthard221122134142224533,13
Eddie Irvine76446784586555245,38
Jacques Villeneuve410761013653113662966,69
Giancarlo Fisichella8710104349101887114107,13
Heinz-Harald Frentzen63681357867107912757,44
Ralf Schumacher985911165621941086678,75
Alexander Wurz11585561110111779117898,75
Damon Hill101197815107715543141088,94
Jean Alesi121511121411911821111108111210,50
Johnny Herbert514121179121391812151215131111,75
Rubens Barrichello14131417914131416513141413121613,19
Jarno Trulli1512161616101412141614161310141413,88
Olivier Panis21915131218151622101620159151314,94
Mika Salo16201714178171913617131816161515,13
Jos Verstappen15151219171717181916,56
Pedro Diniz2022181815121917121318121620171816,69
Toranosuke Takagi1317131521201620172015181919191717,44
Jan Magnussen1816222018172018,71
Shinji Nakano2218192120191821192120192121202019,94
Esteban Tuero1719201919212122181921212222212120,19
Ricardo Rosset19212122222222182022222018222220,87

F1-ruutu / Kausi 1998