| 1996 | 1998 |

Kuljettajien sijoitukset 1997

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaAUSBRAARGSMRMONESPCANFRAGBRGERHUNBELITAAUTLUXJPNEUR
Jacques VilleneuveK11KK1K41K15511H381
Michael Schumacher25K21411K24166K1K78
Heinz-Harald Frentzen8'9K1K842KKK33332642
David Coulthard110KKK677'4KKK12K10'236
Jean AlesiK675K325261182K251336
Gerhard Berger426K91018671048427
Mika Häkkinen3456K7KKK3KH9KK4127
Eddie IrvineK1623312K3KK9'10'8KK3524
Giancarlo FisichellaK8K46939711'K244K71120
Olivier Panis53K84211'6K716
Johnny HerbertK74KK558KK34K876815
Ralf SchumacherKK3KKKK6555KK5K9K13
Damon HillK17'KKKK91268213'K7811K7
Rubens BarrichelloKKKK2KKKKKKK1314'KKK6
Alexander WurzKK34
Jarno Trulli9129KK15K108471510K3
Pedro Diniz10KKKKK8KKKK7K13'512K2
Mika SaloK13895KKKKK1311KK10K122
Shinji Nakano714KKKK6K11'76K11KKK102
Nicola Larini611K7K1
 
Jan MagnussenKK10'K713KKKKK12KKKK90
Jos VerstappenK15K10811KKK10KKK12K13160
Gianni Morbidelli1410K91299v0
Norberto FontanaK99140
Ukyo KatayamaK18K1110KK11KK1014'K11KK170
Tarso MarquesK10K12K14xKK150
Vincenzo Sospirix0
Ricardo Rossetx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaAUSBRAARGSMRMONESPCANFRAGBRGERHUNBELITAAUTLUXJPNEUR
Jacques Villeneuve111131241921412112,12
Heinz-Harald Frentzen282212422567243633,59
Michael Schumacher324327114413995223,65
Mika Häkkinen64178859103345521455,82
David Coulthard412101053596881061061167,59
Jean Alesi861114948811692115107108,18
Giancarlo Fisichella147964861110213431449178,29
Olivier Panis9534121210111098,50
Ralf Schumacher121065697357146811813168,59
Alexander Wurz11788,67
Gerhard Berger103121117617157187589,07
Eddie Irvine51479151112571051710814379,35
Johnny Herbert713877101314914101112121681410,88
Rubens Barrichello11115131017313211211121159121211,06
Damon Hill2091315131515171213391471317412,29
Nicola Larini131914121113,80
Jarno Trulli1717182018182061311121416314,50
Jan Magnussen19201516192221151515171813612141115,76
Gianni Morbidelli131815131813191815,88
Shinji Nakano161520182116191214171616151617151516,35
Pedro Diniz22162217162116161616198171715161316,65
Mika Salo182219191414171917192119192120222118,88
Norberto Fontana2022181819,50
Jos Verstappen212116212219141819201821202021212219,65
Ukyo Katayama151821222020222118222020211922191919,94
Tarso Marques222021222222H18202020,78
Vincenzo Sospiri2323,00
Ricardo Rosset2424,00

F1-ruutu / Kausi 1997