| 1995 | 1997 |

Kuljettajien sijoitukset 1996

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaAUSBRAARGEURSMRMONESPCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPN
Damon Hill11141KK11K125K2197
Jacques Villeneuve2K2111'K322131271K78
Michael SchumacherK3K22K1KKK49'113259
Jean AlesiK23K6K233K23424K47
Mika Häkkinen54K88'6'5553K433K331
Gerhard Berger4KK93KKK4213'K6K6421
David CoulthardKK73K2K4655KKK13818
Rubens BarrichelloKK455KKK9466K5K914
Olivier Panis768KK1KK7K75KK10713
Eddie Irvine375K47'KKKKKKKK5K11
Martin BrundleK12'K6KKK68610KK4958
Heinz-Harald Frentzen8KKKK4'4KK88KKK767
Mika Salo65KHK5'H'K1079K7K11K5
Johnny HerbertKK97K3K7H9KKK9'8104
Pedro Diniz108K107K6KKKKKK6KK2
Jos VerstappenKK6KKKKKK10KKK8K111
 
Ukyo Katayama119KHKKKKKKK781012K0
Ricardo Rosset9KK11KKKK11K1189K14130
Giancarlo FisichellaK13KKK8K110
Pedro LamyK10K129KKK12K12K10K16120
Luca Badoerx11Kx10KxKKx0
Giovanni Lavaggix10'xK15x0
Andrea MonterminixK10xxvxKKx0
Tarso MarquesKK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaAUSBRAARGEURSMRMONESPCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPN
Damon Hill21112211211221121,44
Michael Schumacher44231133133133432,63
Jacques Villeneuve133231022626312213,06
Jean Alesi65445344355576394,88
Gerhard Berger78587457472658545,75
Mika Häkkinen5789118106544764756,63
Eddie Irvine310107676522108497667,88
Rubens Barrichello8265967810691310109118,06
David Coulthard131496451410797945888,25
Heinz-Harald Frentzen991110109111212111310111311710,56
Martin Brundle1961511121615988101289101011,13
Olivier Panis11151215131481191612111411151212,44
Johnny Herbert14121712151391516131481212121312,94
Mika Salo101116148111214131415161317131513,25
Jos Verstappen121371314121313151517171615161714,06
Ukyo Katayama1516131616151617141216141716141415,06
Pedro Diniz2022181717171718111711151514181616,44
Tarso Marques211417,50
Giancarlo Fisichella161819181916171817,63
Pedro Lamy1718191918191819181918191918191818,44
Ricardo Rosset1817202020202021192019181819171919,06
Giovanni Lavaggi20202020202020,00
Luca Badoer2119212221212120202220,80
Andrea Montermini2220222122222222212121,50

F1-ruutu / Kausi 1996