| 1994 | 1996 |

Kuljettajien sijoitukset 1995

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu1234567891011121314151617Pist.
KuljettajaBRAARGSMRESPMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPOREURPACJPNAUS
Michael Schumacher13K1151K111'1K2111K102
Damon HillK1142K2KK12K3K3K169
David Coulthard2K4KKK3322KK132KK49
Johnny HerbertK4724KK144717563K45
Jean Alesi522KK152KKKK525KK42
Gerhard Berger3633311'12K33KK4K4KK31
Mika Häkkinen4K5KKK7KKKK2K82v17
Olivier PanisK796K484K69KKK85216
Heinz-Harald FrentzenK5686K106K5436K78K15
Mark Blundell6K5K115KK549K97413
Rubens BarrichelloKKK7K2611'K76K114KKK11
Eddie IrvineKK85K39K9'13'KK106114K10
Martin Brundle9K10'4KK3K87K7
Gianni MorbidelliKK13119614KK35
Mika Salo7KK10K7158KK85131012655
Jean-Christophe Boullion8'KK951011612KK3
Aguri Suzuki8K116Kv1
Pedro Lamy910KK9131161
 
Pierluigi MartiniKK12147KK7K0
Ukyo KatayamaK8KKKKKK7KK10K14KK0
Pedro Diniz10L15K10KKKKK139161317K70
Massimiliano PapisKKKK7K120
Luca BadoerKK14KK81310K8KK1411159K0
Taki InoueKKKKK9KKKK12815KK12K0
Andrea Montermini9KKKH'KLK812KKKKKKK0
Bertrand GachotKKKKKKK12KK80
Domenico SchiattarellaK9K15K0
Karl WendlingerKKK1310K0
Nigel Mansell10K0
Jan Magnussen100
Jos VerstappenKKK12K0
Roberto MorenoKL16KKK16KKK14K17K16KK0
Gabriele Tarquini140
Jean-Denis DélétrazK150
Giovanni LavaggiKKKK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314151617Ka.
KuljettajaBRAARGSMRESPMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPOREURPACJPNAUS
Damon Hill124512111184222412,47
David Coulthard313433333251111622,65
Michael Schumacher2311212223162333132,94
Gerhard Berger582344744413445544,18
Jean Alesi6652554610625764255,06
Johnny Herbert41187761059948677987,35
Eddie Irvine847698117677121056797,59
Mika Häkkinen7569678875371393247,94
Nigel Mansell9109,50
Rubens Barrichello161010811959514126811111079,53
Heinz-Harald Frentzen149141214121212111110105888610,35
Martin Brundle11814911813119121110,64
Mark Blundell9171010131081369121010241011,40
Olivier Panis101812151211613121091311149111211,65
Jan Magnussen1212,00
Gianni Morbidelli1312111413131619151313,90
Mika Salo12713131715142313161116151518121414,35
Jean-Christophe Boullion191815161419141414131515,55
Aguri Suzuki15191618131315,67
Ukyo Katayama1115151715161914171715171617141615,69
Pedro Lamy151719171614171716,50
Luca Badoer181320211619171816121918181816181517,18
Massimiliano Papis1715202015201717,71
Pierluigi Martini17161819181720152017,78
Jos Verstappen241417162318,80
Gabriele Tarquini1919,00
Karl Wendlinger19212120161819,17
Taki Inoue212619182622181919181820192120191920,12
Andrea Montermini222224232521212423222121212023202222,06
Bertrand Gachot202322242120222124232322,09
Domenico Schiattarella262023222022,20
Roberto Moreno232425252423242222212222232322222022,76
Pedro Diniz252526262224232021232423222221212122,88
Giovanni Lavaggi2424232423,75
Jean-Denis Délétraz242424,00

F1-ruutu / Kausi 1995