| 1993 | 1995 |

Kuljettajien sijoitukset 1994

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRAPACSMRMONESPCANFRAGBRGERHUNBELITAPOREURJPNAUS
Michael Schumacher1111211HK1H12K92
Damon Hill2K6K12218211121K91
Gerhard BergerK2K3K43K112'K2K5K241
Mika HäkkinenKK3KKKK3K2333712'26
Jean Alesi3543K2KKKKK103624
Rubens Barrichello43xKK7K4KKK4412K419
Martin BrundleKK8211'KKKK4'K56KK316
David CoulthardK55KK46'214
Nigel MansellKK4113
Jos VerstappenKKK8K33K5K10
Olivier Panis119119712K1226710H91159
Mark BlundellKK9K310'10KK55KK13KK8
Heinz-Harald FrentzenK57KK47KKKKK6677
Nicola LariniK26
Christian FittipaldiK413'KKH89414'KK817886
Eddie IrvineK6KKKKK13'K745K6
Ukyo Katayama5K5KKKK6KKKKK7KK5
Éric BernardK1012K813K1331010710184
Karl Wendlinger6K44
Andrea de CesarisK4K6KKKKKKK4
Pierluigi Martini8KKK59510KK8K1215K94
Gianni MorbidelliKKKKKKKK5K6K911KK3
Érik Comas96K10KK11'K68K8KK92
Jyrki JärvilehtoK7K69KK101
Michele AlboretoKKK6K11KKK79K1314KK1
 
Johnny Herbert7710KK8711KK12K118KK0
Olivier BerettaKKK8KKK14790
Pedro Lamy108K110
Jean-Marc Gounon916KK11K150
Alessandro Zanardi915'KKK13K1613K0
David Brabham12KKK1014K15K11KKKK12K0
Mika Salo10K0
Roland Ratzenbergerx11v0
Franck LagorceK110
Yannick DalmasK140
Philippe AdamsK160
Domenico Schiattarella19K0
Ayrton SennaKKK0
Bertrand GachotKxKKKKxxxxxxxxxx0
Aguri SuzukiK0
Paul BelmondoxxxKKxxxxxxxxxxx0
Philippe AlliotKK0
Hideki NodaKKK0
Taki InoueK0
Jean-Denis DélétrazK0
Andrea Monterminix0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRAPACSMRMONESPCANFRAGBRGERHUNBELITAPOREURJPNAUS
Ayrton Senna1111,00
Michael Schumacher222111324121121,79
Nigel Mansell23412,50
Damon Hill43442411323322232,69
David Coulthard957637535,63
Jean Alesi35624421351516785,79
Gerhard Berger175337353141121611115,81
Mika Häkkinen8482379588749846,27
Nicola Larini766,50
Heinz-Harald Frentzen51171210101398911943108,73
Eddie Irvine16138612107491310669,23
Rubens Barrichello148281556761110116851059,69
Jos Verstappen9108101912610101210,60
Martin Brundle18613881212913613157159910,81
Ukyo Katayama1014911109148552314613141511,25
Karl Wendlinger7191012,00
Mark Blundell121212101113171171112211214131312,56
Jyrki Järvilehto5174202014151714,00
Gianni Morbidelli6131171511221616191417168122114,00
Olivier Panis19221920191913151291761511191215,44
Andrea de Cesaris21141411181817158171815,55
Pierluigi Martini151714918151614201510181817161815,63
Christian Fittipaldi11916621161820171624191119181916,25
Johnny Herbert212320162217192115242042075716,31
Philippe Alliot141916,50
Michele Alboreto2215151214182117232018221920211618,31
Éric Bernard201817212024152314181612212218,64
Alessandro Zanardi2323231921221321171419,60
Érik Comas13161813162120222221222422232219,67
Franck Lagorce202020,00
Aguri Suzuki2020,00
Olivier Beretta2321231817222524242522,20
Pedro Lamy2424221922,25
Yannick Dalmas232323,00
Hideki Noda24232323,33
Mika Salo252223,50
David Brabham2625242224252425252321262425242424,19
Jean-Denis Délétraz2525,00
Philippe Adams262525,50
Jean-Marc Gounon2626262625252625,71
Domenico Schiattarella262626,00
Taki Inoue2626,00
Roland Ratzenberger27262626,33
Bertrand Gachot2527252325262727282727272727272826,44
Andrea Montermini2727,00
Paul Belmondo2828272426272828272828282828282727,38

F1-ruutu / Kausi 1994