| 1992 | 1994 |

Kuljettajien sijoitukset 1993

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaRSABRAEURSMRESPMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPNAUS
Alain Prost1K3114111112312'22299
Ayrton Senna211K2118'45'4K4KK1173
Damon HillK22KK232K15'11134369
Michael SchumacherK3K23K2322K2K1KK52
Riccardo PatreseKK5K4KK103526516'K8'20
Jean AlesiK8KKK3KK97KK24K416
Martin BrundleKKK3K65514'857K69'613
Gerhard Berger6'KKK614'414K6310'KKK512
Johnny HerbertK448'KK10K410K5KK11K11
Mark Blundell35KK7KKK73711'KK7910
Michael AndrettiKKKK58146KKK837
Karl WendlingerKKKKK136KK96K45K15'7
Jyrki Järvilehto5KK4'KK7K8KK9K78K5
Christian Fittipaldi4K7K859812'11KK895
Mika HäkkinenK3K4
Derek Warwick7'9KK13K16136174KK15'14'104
Philippe AlliotK7K5K12K911128129102
Rubens BarrichelloKK10'K129K710KKKK135112
Fabrizio BarbazzaKK66K11KK2
Alessandro ZanardiK68K14'711KKKK1
Érik ComasK109K9K816'KKKK611K121
Eddie Irvine6K1
 
Pierluigi MartiniK14KK7810K0
Aguri SuzukiKKK910K1312KKKKKKK70
Luca BadoerK12x7Kx15KKKK1310140
Thierry BoutsenKK11K1211K139K0
Andrea de CesarisKKKKH'10K15LK11K13'12K130
Ukyo KatayamaKKKKKK17K13K101514KKK0
Michele AlboretoK1111xxKxxx16K14KK0
Pedro Lamy11'K13'K0
Toshio Suzuki12140
Ivan CapelliKx0
Marco ApicellaK0
Emanuele NaspettiK0
Jean-Marc GounonKK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaRSABRAEURSMRESPMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPNAUS
Alain Prost11111112111112121,19
Damon Hill42222421222221632,44
Mika Häkkinen3353,67
Ayrton Senna23443385444544213,75
Michael Schumacher34334237333356443,75
Jean Alesi59998566121084351477,50
Riccardo Patrese7610115641257581071097,63
Gerhard Berger15138811751413961668569,38
Michael Andretti95667912161112111499,77
Karl Wendlinger1085568911181417121513161111,13
Martin Brundle12162210181374661311121115811,50
Mark Blundell81021712211039512151410171411,75
Jyrki Järvilehto67716911111816181591312111211,94
Derek Warwick22181415161218158119711971713,06
Eddie Irvine81913,50
Johnny Herbert17121112101420197132010714192014,06
Aguri Suzuki201923211918161310810681691014,13
Rubens Barrichello141412131716148151716131915121314,25
Philippe Alliot111115141315151024231918162016,00
Érik Comas191717171410139171618192022212116,88
Alessandro Zanardi161513201520211714152117,00
Pierluigi Martini20227212219221618,63
Christian Fittipaldi132016232017172319201422242419,43
Andrea de Cesaris2323251824191925211922171817181520,19
Ukyo Katayama2122182223222221222123231721131820,56
Thierry Boutsen1919212324202324242021,70
Pedro Lamy2618202321,75
Ivan Capelli182622,00
Jean-Marc Gounon242223,00
Marco Apicella2323,00
Emanuele Naspetti2323,00
Toshio Suzuki232423,50
Fabrizio Barbazza242420252525232423,75
Luca Badoer262126242226252225252624252624,50
Michele Alboreto252524262624262626262525212525,00

F1-ruutu / Kausi 1993