| 1991 | 1993 |

Kuljettajien sijoitukset 1992

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaRSAMEXBRAESPSMRMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPNAUS
Nigel Mansell111112K11122K1KK108
Riccardo Patrese222K23K228'K35K1K56
Michael Schumacher4332K42K43K137K253
Ayrton Senna3KK9'31KKK21513KK50
Gerhard Berger54K4KK1K5K3K422149
Martin BrundleKKKK45K33454243338
Jean AlesiKK43KK3KK5KKKK5418
Mika Häkkinen9610KxKK46K46K5K711
Andrea de CesarisK5KK14'K5KKK88694K8
Michele Alboreto1013655777797K7615K6
Érik Comas79KK9106586KxKKKK4
Karl WendlingerKKK812K4KK16K1110K3
Ivan CapelliKK510'KKKK9K6KKK3
Thierry BoutsenK10KKK1210K107KKK8K52
Johnny Herbert67KKKKK6KKK13'KKK132
Pierluigi MartiniKKK66K8101511KK8K10K2
Stefano ModenaxKKxKKKKKxK15x13761
Christian FittipaldiKKK11K813'xxx12691
Bertrand GachotK11KKK6H'KK14K18'KKKK1
 
Aguri Suzuki8xK71011xK12KK9K10880
Jyrki JärvilehtoK88K11'9991310x711'K9K0
Gianni MorbidelliKK7KKK11817'12x16K1414100
Maurício Gugelmin11KKK7KKKK151014KKKK0
Olivier GrouillardKKKK8K121111KKKKKKK0
Ukyo Katayama12129xKxKKKKK179'K11K0
Paul Belmondoxxx1213x14xx1390
Éric van de Poele13xxxxxxxxxK10K0
Emanuele Naspetti12K1113K0
Nicola Larini12110
Damon Hillxxxxx16x110
Jan LammersK120
Gabriele TarquiniKKKKKKKK14KKKK0
Andrea ChiesaxKxKxxxKxx0
Roberto MorenoxxxKxxxxx0
Alessandro ZanardixKx0
Giovanna Amatixxx0
Perry McCarthyxxxxxxx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaRSAMEXBRAESPSMRMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPNAUS
Nigel Mansell11111131112111111,19
Riccardo Patrese42242222221442232,50
Ayrton Senna26333313333223322,81
Gerhard Berger35474544545654444,56
Michael Schumacher63525655464365554,69
Jean Alesi51068748685953101567,19
Martin Brundle847667776969961387,38
Ivan Capelli92011588981412101271610,64
Johnny Herbert11122626269612711131013961213,06
Thierry Boutsen14221014102221913887811102213,06
Andrea de Cesaris10111311141014191820191321129713,81
Mika Häkkinen211824212714101191316811771014,19
Michele Alboreto1725141691116141217714168241114,44
Érik Comas1326151013232210107113015148914,75
Nicola Larini111915,00
Karl Wendlinger719991216122121102318172215,43
Bertrand Gachot2213182419151913112515201013182117,25
Gabriele Tarquini1514191822251823151912112017,77
Pierluigi Martini25981315181525221826192221191418,06
Aguri Suzuki1627221911192715171514251917161818,56
Olivier Grouillard1216171520242622201422221815211318,56
Jyrki Järvilehto247161216202317192128161419222418,63
Gianni Morbidelli1921232521121316252627231218141619,44
Maurício Gugelmin238211718132424242321242620252020,69
Ukyo Katayama18242527171118161620262325202620,80
Stefano Modena2915122923211720232724172824171521,31
Christian Fittipaldi2017202225172528272726121721,77
Emanuele Naspetti212423262323,40
Jan Lammers232524,00
Paul Belmondo272828232430202728221724,91
Éric van de Poele2629292830272829302818152526,31
Alessandro Zanardi27242926,67
Andrea Chiesa2823272028292926292926,80
Roberto Moreno26302828,00
Damon Hill302928303026302528,50
Perry McCarthy2929,00
Giovanna Amati30303030,00

Esikarsinnat

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaRSAMEXBRAESPSMRMONCANFRAGBRGERHUNBELITAPORJPNAUS
Gabriele Tarquini2111,33
Michele Alboreto221111,40
Bertrand Gachot11222121,57
Éric van de Poele22,00
Ukyo Katayama433533333,38
Andrea Chiesa34444443,86
Roberto Moreno555355544,63
Perry McCarthy6666655,83

F1-ruutu / Kausi 1992