| 1990 | 1992 |

Kuljettajien sijoitukset 1991

Kilpailut

Pistesarja 10–6–4–3–2–1. Kaikki kilpailut yhteispisteisiin.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaUSABRASMRMONCANMEXFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Ayrton Senna1111K334'7'112252196
Nigel MansellKKK26'21112K1H'1K272
Riccardo PatreseK2KK315K235K133553
Gerhard BergerK32KKKK24424KK1343
Alain Prost24K5KK23KKK3K2434
Nelson Piquet35KK1K85KK365117426,5
Jean Alesi12'6K3KK4K35KK34KK21
Stefano Modena4KKK211K71312KKK1661010
Andrea de CesarisxKKK44'6K5713'78KK89
Roberto MorenoK713'4K5KK884K10168
Pierluigi Martini9'K4127K99KK12'K413KK6
Jyrki JärvilehtoKK311KKK13KKKKK8K124
Bertrand Gachot10'13'K85KK669x4
Michael SchumacherK566KK4
Satoru Nakajima5KKK1012K8K15KK1317KK2
Mika HäkkinenK95KK9x12K14K1414KK192
Martin Brundle111211xKKKK11K91312105x2
Emanuele PirroK11x69xx1010K810K15K71
Mark BlundellKK8KxKKK12K612KKx171
Ivan CapelliKKKKKKKKK6K817'K1
Éric BernardKKK9K6KKKKKKxKx1
Aguri Suzuki6KKKKKKKKKxxKxKx1
Julian Baileyxx6x1
Gianni MorbidelliK8'KKK7K11K13K9914'K60,5
 
Maurício GugelminKK12'KKK7KK11K1577814'0
Thierry BoutsenK1077K812K917'11K16K9K0
Johnny Herbertx101014'7KK110
Nicola Larini7xxxxxxxK16x16xxxK0
Érik ComasxK10108x11xK10K1111KK180
Gabriele Tarquini8KxKxxxxxxxxx1211x0
Alessandro Zanardi9K90
Éric van de Poelexx9'xxxxxxxxxxxxx0
Alex Caffixxxxxxxxxx10150
Olivier GrouillardxxxxxKKxxx10Kxx0
Michele AlboretoKxxKKKKKxxxx15Kx130
Karl WendlingerK200
Stefan JohanssonxxKxxx0
Pedro Matos Chavesxxxxxxxxxxxxx0
Fabrizio Barbazzaxxxxxxxxxxxx0
Michael Bartelsxxxx0
Naoki Hattorixx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, H = hylkäys, x = karsiutuminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaUSABRASMRMONCANMEXFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Ayrton Senna11113332211133211,81
Nigel Mansell43452241133242332,88
Riccardo Patrese322311134217414543,56
Gerhard Berger74566554354321123,94
Alain Prost2637472554255644,47
Jean Alesi65797476665667676,25
Michael Schumacher77105967,33
Nelson Piquet5714486688116811101057,94
Stefano Modena119629811101481013121414910,00
Roberto Moreno814138598791589161810,50
Andrea de Cesaris1311101111131371711141417111212,33
Pierluigi Martini152091418151223101891081971013,56
Emanuele Pirro9121210181872516179161314,00
Ivan Capelli181522181322151612912129814,36
Maurício Gugelmin238151523219916131518713181414,81
Jyrki Järvilehto1019161317162611201214201815121115,63
Satoru Nakajima1616101112131815131422152118152415,81
Alessandro Zanardi20131616,33
Gianni Morbidelli2621817152310201923191713168816,44
Bertrand Gachot141012241420191711163017,00
Mark Blundell24252322291217122120131115121718,20
Martin Brundle1226183020172414151016191911192818,63
Thierry Boutsen2018241616141619171918212026172018,81
Éric Bernard19111721191823212521202427233021,27
Olivier Grouillard102127232621,40
Aguri Suzuki2117201922192222222227302527252722,94
Johnny Herbert302520242122232123,25
Mika Häkkinen1322252624242725232624252621212523,56
Érik Comas2923192326271427262526222325202223,56
Karl Wendlinger222624,00
Nicola Larini17242428232928281924,44
Michele Alboreto25293025212625262728272424271525,27
Gabriele Tarquini22242720282829302928222425,92
Alex Caffi2727292929262327,14
Stefan Johansson28282529302828,00
Julian Bailey3030262728,25
Fabrizio Barbazza28282730282928,33
Éric van de Poele21302930293030292928,56
Michael Bartels2830282928,75

Esikarsinnat

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaUSABRASMRMONCANMEXFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Martin Brundle121211111,25
Jyrki Järvilehto212121211,50
Andrea de Cesaris521233122,38
Mark Blundell412122532,50
Emanuele Pirro145318533,75
Michele Alboreto345443343,75
Bertrand Gachot433444443,75
Gabriele Tarquini256634454,38
Alex Caffi664775224,88
Olivier Grouillard786852355333675,07
Nicola Larini36756H665,57
Naoki Hattori666,00
Éric van de Poele854676776,25
Fabrizio Barbazza7785566,33
Pedro Matos Chaves67878788887887,54

F1-ruutu / Kausi 1991