| 1989 | 1991 |

Kuljettajien sijoitukset 1990

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaUSABRASMRMONCANMEXFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Ayrton Senna13K1120'3312112KKK78
Alain ProstK14K(5)1114K2231K371
Nelson Piquet465H'2(6)45K3575K1143
Gerhard BergerK22343514'316'334KK443
Nigel MansellK4KK3218'KK17'K412K237
Thierry Boutsen35K4K5K261KKK45534
Riccardo Patrese913'1KK96K54K5754623
Alessandro Nannini1110'3KK416'K2K486321
Jean Alesi2762K7K811'K8K8Kv813
Ivan CapelliKxKK10x2K7K7KKKKK6
Roberto Moreno13xKxxxxxxxxxxx276
Aguri SuzukiKKKK12K76KKKK14'63K6
Éric Bernard8K13'69K84K69KKKKK5
Derek WarwickKK7K61011K8511KKKKK3
Satoru Nakajima68KK11KKKKKK6vK6K3
Alex CaffiKx58xK79910913'9x2
Stefano Modena5KKK711139KK17'KKKK122
Maurício Gugelmin14xKxxxKKK86K128KK1
 
Nicola LariniK1110KK161410101114111077100
Martin DonnellyKK8KK812KK712KKv0
Pierluigi Martini79vKK12KKKK15K11K890
Gregor FoitekKKK7'K15xxKx0
Philippe Alliotx129KK18913H'14x13KK10110
Michele Alboreto10KxxK1710KK121312'910Kx0
Yannick DalmasxKxxx17xxxxLK9xx0
Emanuele PirroKKKKK11K10KK15KKK0
Andrea de CesarisKKKKK13HKxKK10KKKK0
Paolo BarillaKK11Kx14x12x15Kxxx0
Bernd Schneider12x0
Jyrki Järvilehtoxx12KKKxxLx0
Olivier GrouillardKKKx1319xxxx16KxKx130
Gabriele TarquinixxxxxxxKx13xxxKxK0
Gianni Morbidellix14KK0
David BrabhamxKxK15xKxKxKxKK0
Johnny HerbertKK0
Stefan Johanssonxx0
Claudio Langesxxxxxxxxxxxxxx0
Gary Brabhamxx0
Bertrand Gachotxxxxxxxxxxxxxxxx0
Bruno Giacomellixxxxxxxxxxxx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaUSABRASMRMONCANMEXFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Ayrton Senna51111332141131111,88
Gerhard Berger12252123232345422,69
Alain Prost766231345383222244,50
Nigel Mansell175577411455413334,69
Thierry Boutsen93466584614677595,63
Riccardo Patrese124349267527756765,75
Jean Alesi477386136869584v56,60
Nelson Piquet61381058911798968678,13
Alessandro Nannini221591641451397689910,43
Pierluigi Martini28v81672318151416151611101012,60
Satoru Nakajima11191921139151213151014v14131314,07
Derek Warwick2424101311111616161118122110111114,69
Martin Donnelly19141111121217142018221115v15,08
Aguri Suzuki18181515181914911191118111592415,25
Éric Bernard151113242325118121215131018162315,56
Johnny Herbert141816,00
Stefano Modena1012141410102020172013172324211716,38
Ivan Capelli262918232428710101612161219121417,25
Andrea de Cesaris39171225152123301020251817251517,81
Emanuele Pirro21919182419231317191316182117,86
Maurício Gugelmin2530122928291015141714101412151618,13
Philippe Alliot2710161817221222242127202013201919,25
Nicola Larini1320201720241921222521262220171219,94
Roberto Moreno16243027278820,00
Gianni Morbidelli2916192021,00
Olivier Grouillard82122281520272723232621262222,07
Michele Alboreto2123282714171825192226221925242722,31
Alex Caffi252722263022171826192117232923,00
Paolo Barilla141726192916272428232528272723,57
Bernd Schneider202824,00
Gregor Foitek2322232021232930263024,70
David Brabham292530212528212824292526222525,57
Gabriele Tarquini28262428272822272626,22
Yannick Dalmas2626292729242423282826,40
Jyrki Järvilehto3028252622263029252927,00
Stefan Johansson282727,50
Bertrand Gachot30302929293029,50

Esikarsinnat

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaUSABRASMRMONCANMEXFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Philippe Alliot121,50
Nicola Larini211,50
Éric Bernard311142111,75
Aguri Suzuki422234222,63
Olivier Grouillard233321543511132,64
Yannick Dalmas64665364324214,00
Roberto Moreno164413656755554,50
Gabriele Tarquini558556435443424,50
Bertrand Gachot975877887632346,00
Claudio Langes786788778866667,00
Bruno Giacomelli7999999977778,17
Gary Brabham898,50

F1-ruutu / Kausi 1990