| 1987 | 1989 |

Kuljettajien sijoitukset 1988

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRASMRMONMEXCANUSAFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Ayrton SennaH'1K2112111110'(6)(4)1290
Alain Prost1211221K2(2)(2)K11(2)187
Gerhard Berger2523KK4934K1K64K41
Thierry Boutsen748833KK63H6393527
Michele Alboreto518'34KK317'4KK25K11K24
Nelson Piquet33KK4K55K84KK8K322
Ivan CapelliKK10165v9K5K352KK617
Derek Warwick49457KK67K544KKK17
Nigel MansellKKKKKKK2KKK2KK12
Alessandro NanniniK6K7KK6318KH9K35K12
Riccardo PatreseK136KKKK8K6K7K5648
Eddie Cheever87K6KK11710K63KKKK6
Maurício GugelminK15KKKK8485K8K710K5
Jonathan PalmerK145x65KK11K12'xKK12K5
Andrea de CesarisKKKK9'410K13KKKKKK8'3
Satoru Nakajima68xK11x71097KKKK7K1
Pierluigi Martini61515xKxKKK1371
 
Yannick DalmasK1279x71313199KKK110
Alex CaffixKKKx8121115K8K710KK0
Martin Brundle70
Philippe StreiffK10K12KKKKKK10K9K811'0
Luis Pérez-SalaK11K1113KLKx10xK81215K0
Gabriele TarquiniKKK148xxxx13Lx11xxx0
Philippe AlliotK17KK10'KK14K129KK14910'0
Stefan Johansson9xK10KKxxxK11'xKKx9'0
Julian BaileyxKxxK9'x16xxx12xx14x0
Nicola Larinix9xxKK19'KxKK12KKx0
René ArnouxKxKKKKx1817KK1310K17K0
Stefano ModenaKLxx12K1412K11xxx13xK0
Jean-Louis Schlesser110
Bernd SchneiderxxxKxxKx12x13'KxxKx0
Oscar LarrauriKxK13KKKx16xxxxxxK0
Piercarlo GhinzanixKK1514'xxx14xKKxxxK0
Adrián CamposK16xxx0
Aguri Suzuki160
Pierre-Henri Raphanelx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRASMRMONMEXCANUSAFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Ayrton Senna11111123111121111,25
Alain Prost32222414272212222,50
Gerhard Berger45333231393348343,81
Michele Alboreto610454342415447109126,44
Nelson Piquet5311468775139789557,00
Nigel Mansell2115149691111263837,14
Alessandro Nannini1246857686579951287,31
Thierry Boutsen78161175512936813410108,38
Ivan Capelli99221014v10674141136499,20
Riccardo Patrese86817111015151365101171169,94
Derek Warwick111479169119121210610177710,44
Martin Brundle1212,00
Maurício Gugelmin1320141618131651081313511131912,94
Eddie Cheever15797815131315141151825151813,00
Satoru Nakajima10122761327810819812161561313,13
Andrea de Cesaris1416191212121214141819181223141515,25
Philippe Streiff1913121910111716162318232113181616,56
Philippe Alliot1615131317141822202016202012192417,44
Alex Caffi241723211421191015211718211118,00
Pierluigi Martini162219301628141420171419,09
Aguri Suzuki2020,00
Jonathan Palmer2223102719172317242121272222161720,50
Yannick Dalmas171921222924192321172325151620,79
Luis Pérez-Sala2018152521252518271127191924222121,06
René Arnoux1829202020202725172517242319232321,88
Jean-Louis Schlesser2222,00
Nicola Larini2925282826242618261725142423,85
Gabriele Tarquini2517242126222229262723,90
Stefano Modena242615192020252629302926302024,21
Stefan Johansson2128262425182929282420282421272224,63
Piercarlo Ghinzani282523182229H28233024162830292625,27
Oscar Larrauri2627182624232627262728282525,46
Bernd Schneider3030281530282130222825153027253025,88
Adrián Campos232229302726,20
Julian Bailey2721302923222824292930262729262826,75
Pierre-Henri Raphanel2929,00

Esikarsinnat

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRASMRMONMEXCANUSAFRAGBRGERHUNBELITAPORESPJPNAUS
Alex Caffi5125122211111111,80
Andrea de Cesaris14124312,29
Stefano Modena2HH1213444344422,92
Nicola Larini153422253,00
Oscar Larrauri3233344325553343,47
Gabriele Tarquini4344555532235533,87

F1-ruutu / Kausi 1988