| 1986 | 1988 |

Kuljettajien sijoitukset 1987

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRASMRBELMONUSAFRAGBRGERHUNAUTITAPORESPMEXJPNAUS
Nelson Piquet2vK222211213(4)215'K73
Nigel Mansell61KK511K14'13K11v61
Ayrton SennaK2K1143325275K2H57
Alain Prost1K19'33K7'361512K7K46
Gerhard Berger4KK44KKKKK42KK1136
Stefan Johansson342K78'K2K7653K3K30
Michele Alboreto8'3K3KKKKKKKK15'K4217
Thierry Boutsen5KKKKK7K4451416'K5316
Teo FabiKKK8K5'6KK374'K5KK12
Eddie CheeverLK4K6'KKK8KK68'49K8
Jonathan Palmer10KK5117857141410K7847
Satoru Nakajima76510KL4KK131189K6K7
Riccardo PatreseK9KK9KKK5KKK13311'9'6
Andrea de CesarisKK3'KKKKKKKKKKKK8'4
Philippe Streiff1189KK6K49K12127812K4
Derek WarwickK11'KKKK5K6KK1310K10K3
Philippe Alliot108KKKK6K12KK66KK3
Martin BrundleK5K7KKLLKHKK11KKK2
Ivan CapellivKK6KKKK101113912KKK1
René ArnouxK61110KKKK1010KKKKK1
Roberto MorenoK61
 
Yannick Dalmas914'(5)0
Christian Danner97K8KKKK99KKKK70
Piercarlo GhinzaniK7'12LKxK1288KKK13'K0
Pascal Fabre121310'131299K13LxxKx0
Alessandro NanniniKKKKKKKK11K16'11'KKKK0
Alex CaffiK12'KKKKKKKKKKxKKx0
Adrián CamposH'KKvKKKKKKKK14KKK0
Gabriele TarquiniK0
Franco ForiniKKx0
Nicola LarinixK0
Stefano ModenaK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRASMRBELMONUSAFRAGBRGERHUNAUTITAPORESPMEXJPNAUS
Nigel Mansell12111121122221v1,43
Nelson Piquet2v233414311413532,67
Ayrton Senna31322332674557744,00
Alain Prost53645243495375224,31
Gerhard Berger7548126810233132114,75
Thierry Boutsen611794556746984356,19
Michele Alboreto96557875568649466,25
Teo Fabi44912876912571066697,50
Riccardo Patrese11781091211111089798879,06
Stefan Johansson1081071191088141181115989,81
Derek Warwick81012111010131391112121211131211,19
Eddie Cheever1491166141415111213111312121111,50
Andrea de Cesaris13141321171197131010131010101011,94
Satoru Nakajima1212151724161214171314151816111415,00
Stefano Modena1515,00
Alessandro Nannini1516141318151516201518142114141315,69
René Arnoux13162221131612191615181418172016,67
Martin Brundle1915181415181719221717172013151617,00
Christian Danner17182016191820232016162217162418,80
Philippe Alliot22221820232121152223191724181720,13
Jonathan Palmer1824241513242323162422241622191920,38
Piercarlo Ghinzani1917202317H17251819232321242220,57
Adrián Campos1617192425211918241920202419212620,75
Philippe Streiff2021232314252222142524211525251821,06
Ivan Capelli2323211922222424182325221920202321,75
Yannick Dalmas23222122,00
Alex Caffi2120261619202026212121252726232722,44
Roberto Moreno262525,50
Pascal Fabre222525252626252526262827252725,57
Gabriele Tarquini2626,00
Nicola Larini272626,50
Franco Forini26262826,67

F1-ruutu / Kausi 1987