| 1985 | 1987 |

Kuljettajien sijoitukset 1986

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRAESPSMRMONBELCANUSAFRAGBRGERHUNAUTITAPORMEXAUS
Alain ProstK311(6)2323(6')K1H'22172
Nigel MansellK2K41151133K21(5)K70
Nelson Piquet1K27K3K3211K134269
Ayrton Senna21K3251KK22KK4'3K55
Stefan JohanssonKK4103KKKK11'433612'323
Keke RosbergK45'2K4K4K5'K9'4KKK22
Gerhard Berger663K10KKKK10K75'K1K17
Jacques Laffite3KK65726K14
Michele AlboretoKK10'K4848KKK2K5KK14
René Arnoux4KK5K6K544K10K715'714
Martin Brundle5K8KK9K105K6K10K1148
Alan JonesKKKK11'10KKK9K46KKK4
Johnny Dumfries9KKxKK7K7K5KK9K63
Philippe Streiff7KK1112119K6K8K9KK5'3
Patrick TambayK8KKKvKK875KLKL2
Teo Fabi105KK7KKKKKKKK8'K102
Riccardo PatreseKK6'K8K67KKKKKK13'K2
Christian DannerKKKxKKK11KKK68119K1
Philippe AlliotK9KKK681
 
Thierry BoutsenK778KKKLLKKK7107K0
Derek WarwickK10987KvKKKK0
Jonathan PalmerKKK1213'K8K9K10KK1210'90
Huub RothengatterKxK12KKKLK8'KKvK0
Elio de Angelis8KKK0
Andrea de CesarisKKKxKKKKKKKKKK8K0
Marc SurerKK9'99'0
Piercarlo GhinzaniKKKxKKKKKKK11KKKK0
Alex Caffi110
Allen BergKKK12KK1316L0
Alessandro NanniniKKKxKKKKKKKKKK14K0
Eddie CheeverK0
Ivan CapelliKK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRAESPSMRMONBELCANUSAFRAGBRGERHUNAUTITAPORMEXAUS
Ayrton Senna11134211331851132,44
Nigel Mansell33325122264632313,00
Nelson Piquet222111333152766223,63
Alain Prost94413475623523644,25
Keke Rosberg756986975153871176,50
Gerhard Berger16795271284411244466,56
René Arnoux4681275448891211101357,88
Teo Fabi129101661517979131159139,50
Michele Alboreto6135491111612101599131299,63
Eddie Cheever1010,00
Jacques Laffite581471786111910,56
Riccardo Patrese101416615981615714410951911,06
Stefan Johansson81171511185101811714128141211,31
Philippe Alliot141211141110811,43
Patrick Tambay13181181014131713613151481712,67
Derek Warwick101514920191071272013,00
Johnny Dumfries111017221316141210128151715171413,94
Martin Brundle1712131012191615111516172019161615,25
Alan Jones1917211816132120141910161817151516,81
Thierry Boutsen1519121414121321132122181321212216,94
Elio de Angelis1415192017,00
Philippe Streiff1820221318171817161818202323191018,13
Marc Surer202215172119,00
Jonathan Palmer2116201920222022221624212220182120,25
Alessandro Nannini2525182622202419202217191918241821,00
Andrea de Cesaris2224232519212323212320232116221121,06
Christian Danner2423252425251918231721221622202421,75
Piercarlo Ghinzani2321262124232225242523252624252523,88
Huub Rothengatter242323242624252425242426232324,14
Ivan Capelli252525,00
Allen Berg25262626262627262626,00
Alex Caffi2727,00

F1-ruutu / Kausi 1986