| 1984 | 1986 |

Kuljettajien sijoitukset 1985

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRAPORSMRMONCANUSAFRAGBRGERAUTNEDITABELEURRSAAUS
Alain Prost1KH13K3121213(4)3K73
Michele Alboreto22K213K213413'KKKK53
Keke RosbergKKK8412K12'KKK432140
Ayrton SennaK17'K16KK10'K23312KK38
Elio de Angelis3413555LK556K5KH'33
Nigel MansellK5576KvK6K611'211K31
Stefan Johansson786'K224K94K5'KK4526
Nelson PiquetKK8'KK614KK825KKK21
Jacques Laffite6KK6812'K33KKK11'K216
Niki LaudaKK4KKKKK5K1KKK14
Thierry Boutsen11K29979K48K910'66K11
Patrick Tambay533K7K6KK10'K7K12K11
Marc Surer15886K61048KKK5
Derek Warwick107105KK75KKKK6KK5
Philippe Streiff1098K34
Stefan Bellof6Kx114131187'K4
Andrea de CesarisKKK41410KKKKK3
René Arnoux43
Ivan CapelliK43
Gerhard BergerKKKK1311K87K9K710563
 
Martin Brundle8K91012KK710x7813K7L0
Huub RothengatterK9LKLxK70
John Watson70
Pierluigi MartiniKKKxKKKK11'KKK12KK80
Riccardo PatreseKKKK10K119KKKKK9KK0
Eddie CheeverKKKK17910KKKKKK11KK0
Piercarlo Ghinzani129LxKK15KKKKKKKK0
Philippe Alliot9KKxKKKKKKKKKK0
Jonathan PalmerKK11KKKKK0
Manfred Winkelhock13LKxKK12KK0
Teo FabiKKK14'KKKK12KKKK0
François HesnaultKKKxK0
Mauro BaldiKKK0
Kenny AchesonKxK0
Alan JonesKKvK0
Christian DannerKK0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRAPORSMRMONCANUSAFRAGBRGERAUTNEDITABELEURRSAAUS
Ayrton Senna411121245144121413,00
Keke Rosberg232785114422104333,81
Alain Prost62655443313516944,19
Nigel Mansell5972162v51027373125,40
Nelson Piquet81091391052651432296,13
Michele Alboreto15433336891674151556,69
Elio de Angelis3439187877116996106,75
René Arnoux77,00
Niki Lauda978141712610123101681610,57
Marc Surer201113151111991275610,75
Derek Warwick1061410661012201312121481211,00
Patrick Tambay111211171015913168681317811,60
Thierry Boutsen12165672111191516814612101111,81
Stefan Johansson231115154915112121710513161512,06
Teo Fabi20181318916515112072412,85
Andrea de Cesaris138138151712714181813,00
Riccardo Patrese141318121314161491019131511121413,56
Gerhard Berger1917101112248171717141181911713,88
Eddie Cheever18141241171722182020171918141315,25
Philippe Streiff19185181815,60
Jacques Laffite15181616191614161315132017102015,87
Manfred Winkelhock16152324142019182219,00
Piercarlo Ghinzani22262221222223251915211614132120,13
Martin Brundle2122251824182020262721182116171720,69
François Hesnault171920252320,80
John Watson2121,00
Philippe Alliot202021232123222121212526202321,93
Jonathan Palmer231719212424252322,00
Alan Jones2522v1922,00
Stefan Bellof2124222319252619222222,30
Ivan Capelli242223,00
Christian Danner222523,50
Pierluigi Martini2525192625252423272624232426192324,00
Huub Rothengatter252426222327202524,00
Kenny Acheson23272424,67
Mauro Baldi24242624,67

F1-ruutu / Kausi 1985