| 1983 | 1985 |

Kuljettajien sijoitukset 1984

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu12345678910111213141516Pist.
KuljettajaBRARSABELSMRFRAMONCANUSA-IUSAGBRGERAUTNEDITAEURPOR
Niki LaudaK1KK1K2K9'121214272
Alain Prost12K17134KK1K1K1171,5
Elio de Angelis3753'554234KK4KK534
Michele AlboretoK11'1KK6KKK5K3K22430,5
Nelson PiquetKK9'KKK11K7K2KK3629
René ArnouxKK32435K266711'K5927
Derek WarwickK324KKKKK23KKK11'K23
Keke Rosberg2K4'K64KK1KKK8'KKK20,5
Ayrton SennaK66xK27KK3KKKK313
Nigel MansellKKKK3K6K6'K4K3KKK13
Patrick Tambay5'K7K2KKK8'5K6KK711
Teo FabiKKKK93KK45KK9
Riccardo PatreseK4KKKKKKK12'K10'K3688
Jacques LaffiteKKKK88K54KKKKKK145
Thierry Boutsen612K511xKKKKK5K109'K5
Eddie Cheever4KK7'Kx11'KKKKK13'9'K173
Stefan JohanssonH'HxH4K113
Andrea de CesarisK5K6'10KKKK107KKK7123
Piercarlo GhinzaniKvKx127KK59KKK7'KK2
Marc Surer798KKxKKK11K6KKKK1
 
Jo GartnerKKKK12(5)12'16'0
Gerhard Berger12(6)K130
François HesnaultK10KKvKKKKK887K10K0
Corrado FabiKK70
Mauro BaldiK8K8Kx8150
Manfred WinkelhockxKKKKK8K8KKvKK100
Jonathan Palmer8K10913xKKKK99KKK0
Huub RothengatterLxKL9LK80
Johnny CecottoKKKKKK9KKx0
Philippe AlliotKKxKKx10KvKK1110KKK0
Stefan BellofH'H'HHH'HH'H'H'HxH0
Martin BrundleHHH'H'HxHHx0
Mike ThackwellKx0
Philippe StreiffK0
Pierluigi Martinix0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu12345678910111213141516Ka.
KuljettajaBRARSABELSMRFRAMONCANUSA-IUSAGBRGERAUTNEDITAEURPOR
Alain Prost45825122721212223,00
Nelson Piquet719139111215121113,50
Elio de Angelis17511211352423332355,63
Derek Warwick394475463636412795,75
Patrick Tambay84121416910104558377,07
Michele Alboreto2101131046499612911587,44
Nigel Mansell531018627318168127867,50
Niki Lauda681459881053746415117,69
Keke Rosberg923341015218519976448,06
René Arnoux1015261135154131015151461710,06
Teo Fabi156189172314871051011,83
Ayrton Senna16131928131397679101312311,87
Manfred WinkelhockH126781212141311131416211912,71
Philippe Streiff1313,00
Corrado Fabi15161114,00
Eddie Cheever12161181623118141818161710131414,06
Jacques Laffite131115151216171925161211813141514,50
Riccardo Patrese1118710151414252117201318991214,56
Andrea de Cesaris141413122671012161911181416172014,94
Thierry Boutsen2026172014241813201215171119111817,19
François Hesnault19172317v171318192017212018192118,60
Johnny Cecotto1719161918182017152818,70
Marc Surer2423241619212322221514191915161619,25
Gerhard Berger2020182320,25
Martin Brundle18252222232221112721,22
Piercarlo Ghinzani21v202725191926182121232122202221,67
Stefan Bellof22242121202022161726282421,75
Stefan Johansson2526272517261022,29
Mauro Baldi232025242426242523,88
Jo Gartner262723222324222423,88
Jonathan Palmer26212625212524262325242226212624,07
Philippe Alliot2522272322272620242422252623252724,25
Huub Rothengatter242723222426272524,75
Mike Thackwell252726,00
Pierluigi Martini2727,00

F1-ruutu / Kausi 1984