| 1980 | 1982 |

Kuljettajien sijoitukset 1981

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin 11 parasta tulosta.

Kilpailu123456789101112131415Pist.
KuljettajaUSA-LBRAARGSMRBELMONESPFRAGBRGERAUTNEDITACANLVE
Nelson Piquet31211KKK3K1326'5550
Carlos Reutemann21231K4102K5K310849
Alan Jones12412K2717K11432K146
Jacques LaffiteK6KK232K331KK1644
Alain ProstKK3KKKK1K2K11K243
John WatsonK8K107K32166KK2727
Gilles VilleneuveKKK7411KK10KKK3H'25
Elio de AngelisK565K56H'77546K14
René Arnoux8K58xK949'132KKKK11
Héctor RebaqueKKK4KxK954K4KKK11
Riccardo PatreseK372KKK1410'KKKKK1110
Eddie Cheever5LKK65L1345xKK12'K10
Didier PironiKKK584155KK9K5K99
Nigel MansellK11K3K67xKKKKK48
Bruno GiacomelliKK10'K9K1015K15KK8437
Marc SurerK4K91161211'14'K8x9K4
Mario Andretti4K8K10K88K9KKK7K3
Andrea de CesarisKK116KKK11KK8v7'K121
Patrick Tambay610K11x713KKKKKKKK1
Slim Borgudd13xxxx6KK10KKx1
Eliseo SalazarxxxKxx14KxLK6KKL1
 
Jean-Pierre JarierK78810K9KK0
Derek Dalyxxxxxx16K7K11KK8x0
Siegfried StohrxK9xKKKxK12K7x0
Chico Serra7KKxKx11vxxxxxx0
Keke RosbergK9KKKx12KKxxxx100
Michele AlboretoK12Kx16KxK9'K1113'0
Brian Hentonxxxxxxxxx10xx0
Jan LammersKx12x0
Ricardo Zunino13130
Piercarlo Ghinzani13x0
Beppe GabbianiKxxKKxxxxxxxxxx0
Jean-Pierre JabouillexLKxK0
Miguel Ángel GuerraxxxK0
Derek WarwickxxxxxxxxxxxK0
Kevin Coganx0
Ricardo Londoñox0
Giorgio Franciax0
Jacques Villeneuvexx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, H = hylkäys, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu123456789101112131415Ka.
KuljettajaUSA-LBRAARGSMRBELMONESPFRAGBRGERAUTNEDITACANLVE
Carlos Reutemann3242143793552213,53
Nelson Piquet4115219436736143,80
Alan Jones2338672974645324,73
Alain Prost145241295321213454,80
Gilles Villeneuve5771727118831691137,00
René Arnoux208532613171121218138,07
John Watson231511751042591287968,87
Jacques Laffite12162110981614746410129,33
Riccardo Patrese14994512181013101020181110,27
Didier Pironi11171263171314458128121810,67
Elio de Angelis1310101461082214991171511,29
Mario Andretti6917121812810111213713161011,60
Nigel Mansell71315103111327151117125912,00
Bruno Giacomelli9622111718612121916141015813,00
Andrea de Cesaris222018142311145610181316131414,47
Héctor Rebaque151161321231815131615151461614,47
Patrick Tambay1719141629161616151117111517715,73
Eddie Cheever814131981520192318252217141916,93
Jean-Pierre Jarier10232017141818232118,22
Keke Rosberg16128151121151716252729252018,36
Marc Surer191816211519212422232025192320,36
Jean-Pierre Jabouille281816221920,60
Michele Alboreto17192025231929222522221721,67
Siegfried Stohr2821192513142325182424212821,77
Derek Daly263027262522201721191919202722,71
Slim Borgudd242827272120212321212523,45
Jan Lammers2125232724,00
Ricardo Zunino242424,00
Chico Serra182220282024212425302830262624,43
Piercarlo Ghinzani242524,50
Eliseo Salazar292829232724222823202424242424,93
Kevin Cogan2525,00
Miguel Ángel Guerra2727252225,25
Beppe Gabbiani24262620222626283027282926303026,53
Brian Henton303128262626272623272927,18
Derek Warwick293029292928263027292228,00
Jacques Villeneuve282828,00
Ricardo Londoño2929,00
Giorgio Francia3030,00

Esikarsinnat

Kilpailu123456789101112131415Ka.
KuljettajaUSA-LBRAARGSMRBELMONESPFRAGBRGERAUTNEDITACANLVE
Patrick Tambay11,00
Marc Surer22,00
Piercarlo Ghinzani33,00
Beppe Gabbiani44,00
Slim Borgudd55,00
Derek Daly66,00
Eliseo Salazar77,00
Brian Henton88,00
Derek Warwick99,00

F1-ruutu / Kausi 1981