| 1979 | 1981 |

Kuljettajien sijoitukset 1980

Kilpailut

Pistesarja 9–6–4–3–2–1. Yhteispisteisiin viisi parasta tulosta seitsemästä ensimmäisestä kilpailusta ja viisi parasta tulosta seitsemästä viimeisestä kilpailusta.

Kilpailu1234567891011121314Pist.
KuljettajaARGBRARSAUSA-LBELMONFRAGBRGERAUTNEDITACANUSA-I
Alan Jones13KK2K11(3)21121167
Nelson Piquet2K41K3424511KK54
Carlos ReutemannKK5K316323(4)(3)2242
Jacques LaffiteKK2K1123K14398'534
Didier PironiK4361K2KKKK63332
René ArnouxK1194K5LK9210K729
Elio de AngelisK2KK10'9'KK16'6K410413
Jean-Pierre JabouilleKKKLKKKKK1KKK9
Riccardo PatreseK6K2K899914KKKK7
Keke Rosberg39KK7xKxK16x59106
John WatsonK11114Lx78KKKK4L6
Derek Daly414K89K11410KKKKK6
Jean-Pierre JarierK127K5K14515K513'7L6
Gilles VilleneuveK16'KK658K687K5K6
Emerson FittipaldiL1583K613'12K11KKKK5
Alain Prost65KKK611767Kv5
Jochen MassK1067K410138x11K4
Bruno Giacomelli513KKKKKK5KKKKK4
Jody ScheckterKKK58K1210131398x112
Mario AndrettiKK12KK7KK7K8'KK61
Héctor Rebaque7K10KK6K1
 
Marc SurerK7KK121210Kx80
Ricardo Zunino7810KKxK0
Rupert Keegan11x15x11x90
Clay RegazzoniLK9K0
Jan LammersxxxK12'Kxx14xxx12K0
Eddie CheeverxxKKxxKKKKK12KK0
Geoff Lees13'xxxxKxx0
Patrick DepaillerKKLKKKKK0
Tiff NeedellKx0
Nigel MansellKKx0
Vittorio BrambillaKK0
Andrea de CesarisKK0
Mike ThackwellxKx0
Dave Kennedyxxxxxxx0
Stefan Johanssonxx0
Stephen Southx0
Desiré Wilsonx0
Harald Ertlx0
Manfred Winkelhockx0
Kevin Coganx0
K ja ' = keskeytys, – = ei osallistunut, L = ei luokiteltu, x = karsiutuminen, v = vetäytyminen, () = ei yhteispisteisiin, paalupaikka, nopein kierros

Aika-ajot

Kilpailu1234567891011121314Ka.
KuljettajaARGBRARSAUSA-LBELMONFRAGBRGERAUTNEDITACANUSA-I
Alan Jones1108513431346254,00
Carlos Reutemann1046742544433534,57
Nelson Piquet493174856755124,79
Didier Pironi32592131761513375,50
Jean-Pierre Jabouille911115166132222136,38
Jacques Laffite254133512556209126,57
René Arnoux1962262021631112367,71
Andrea de Cesaris8109,00
Bruno Giacomelli201712618896198844110,00
Patrick Depailler23217310710811,13
Elio de Angelis5714208141414119111817411,86
Gilles Villeneuve8310101261719161578221812,21
Héctor Rebaque17151413910812,29
Mario Andretti611151517191299171010181112,79
Riccardo Patrese714118161118211018147112013,29
Alain Prost121319107714121824121313,42
Jean-Pierre Jarier1822131299161123131712152215,14
John Watson172321212021131220219147916,29
Jody Scheckter1189161417192321221216262316,93
Keke Rosberg1315232221242326811281161417,50
Clay Regazzoni1512202317,50
Derek Daly222416141112201022102322202117,64
Marc Surer2120111513162023251718,10
Jochen Mass14161917131515241726212418,42
Ricardo Zunino1618171822252219,71
Emerson Fittipaldi241918242418242212232115161919,93
Vittorio Brambilla221920,50
Eddie Cheever282822192722212018191917141620,71
Rupert Keegan1825202521271521,57
Nigel Mansell24162521,67
Jan Lammers27252641513262524252627192521,93
Tiff Needell232624,50
Geoff Lees242625232524282725,25
Mike Thackwell27242625,67
Dave Kennedy2526252526272725,86
Harald Ertl2626,00
Manfred Winkelhock2626,00
Stefan Johansson262726,50
Stephen South2727,00
Desiré Wilson2727,00
Kevin Cogan2828,00

F1-ruutu / Kausi 1980